Запалення ясен повязано з летальними захворюваннями нирок

0
250

Нове дослідження показує, що пацієнти з хронічним захворюванням нирок, які також мають серйозні захворювання ясен або періодонтит мають більш високий ризик смерті, ніж у хворих хронічним захворюванням нирок зі здоровими яснами.

Дослідження, опубліковане в Журналі Клінічної Пародонтології, є ще одним доказом зв’язку між здоров’ям порожнини рота і хронічними захворюваннями.

Старший автор Ян Чапл, професор пародонтології, каже, що ми повинні знати, що здоров’я порожнини рота проявляється не тільки про зубах, адже це дверний отвір до тіла, а не окремого органу, що є точкою доступу для бактерій, що потрапляють в кровотік через ясна.

Він і його колеги проаналізували дані 13,734 людей, які живуть у США, які брали участь у Третьому національному опитуванні охорони здоров’я і харчування (NHANES III).

Вони виявили, що у 861 (6%) учасника було хронічне захворювання нирок протягом 14,3 років.

Потім дослідники оцінювали зв’язок між періодонтитом і смертністю людей з хронічним захворюванням нирок і порівняли їх зі зв’язком між смертністю та іншими факторами ризику у людей з хронічним захворюванням нирок, таких як діабет.

Вчені виявили, що протягом 10 років, рівень смертності по будь-якої причини серед учасників опитування з хронічним захворюванням нирок без періодонтиту було 32%, в той час як при пародонтиті 41%.

Пародонтит є серйозною хронічною інфекцією, яка пошкоджує м’які тканини і кістки, які підтримує зуби. Це шостий найбільш поширений вид патології людини, яким страждає близько 11,2% населення земної кулі.

Дослідники зазначають, що захворювання нирок та інші неінфекційні захворювання стають все більш поширеними, частково із-за того, що світове населення старіє, спосіб життя стають все менш фізично активним і дієти більш витонченими.

Збільшення цих захворювань є додатком до глобального тягаря хвороб і витрат на охорону здоров’я: дані свідчать, що 92% літніх людей в даний час, мають, принаймні, одне хронічне захворювання.

Професор Чапл пояснює, що багато людей, які мають захворювання ясен, не розуміють, що вони є. Можливо, вони помічають трохи крові, коли вони чистять зуби.

На даний момент часу команда досліджує ще більш уважно зв’язок між хворобою ясен і захворюваннями нирок, щоб побачити, чи є це збігом або захворювання ясен дійсно викликає хвороби нирок.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com