Запропонована нова методика діагностування лихоманки Ебола

0
212

Новий простий, безпечний і ефективний спосіб діагностування лихоманки Ебола був запропонований групою спеціалістів Нортумбрійского університету. Більш того, новітня методика може допомогти у виявленні ряду інших захворювань.

Лихоманка Ебола – це патологічний процес, який провокує однойменний мікроорганізм і вважається одним з найпоширеніших серед жителів Африки. У загальній складності від такої недуги загинуло приблизно 40% населення цієї країни.

Актуальність нового наукового дослідження обумовлюється тим, що у деяких людей спостерігалася схожа з таким захворюванням симптоматика, однак у них в крові провокатор не був виявлений. До цього часу для визначення протікання такої патології в людському організмі потрібно здати кров, але для розшифровки аналізів потрібно було участь великої кількості досвідчених фахівців, що працюють в спеціально призначених центрах. На вивчення аналізів йшло від 5 до 8 годин, яких у пацієнтів з лихоманкою Ебола часто немає.

Тепер же була розроблена новітня методика діагностики, яка вже отримала назву EbolaCheck – її можна застосовувати безпосередньо в місцевості, в якій розвивається спалах такої недуги. Найголовнішою відмінністю такої діагностичної платформи виступає те, що для її здійснення необхідний об’єм крові, у 700 разів менший того обсягу, що потребували раніше – в даному випадку необхідна лише одна крапля крові з пальця. Сама процедура обробки даних триває менше 70 хвилин.

Такий метод вже показав свою безпеку, відсутність необхідності в підготовці і низьку вартість – саме такі фактори можуть вплинути на його широку поширеність і використання в широких масштабах. Крім лихоманки Ебола, за допомогою нової методики можна діагностувати вірус Зіку, атиповий перебіг пневмонії, грип, інфікування вірусом Денге, а також малярію, менінгіт або інші інфекційні процеси, викликані хвороботворними бактеріями або вірусами.