Зараження вірусом Зіку може статися через сльози

0
196

Дослідження щодо розповсюдження, виявлення та лікування вірусу Зіку, проводяться вченими постійно. Даний недуга є надзвичайно небезпечним, так як здатний викликати стійку лихоманку.

Крім цього він є дуже небезпечним для жінок, які виношують дитину, так як в цей період мати буде заражена, то її дитина народиться з різними патологіями, зокрема головного мозку. Фахівці з Америки займаються вивченням даного вірусу вже тривалий час і зараз оприлюднили результати останніх проведених експериментів. Як з’ясувалося, вірус Зіку здатний деякий час перебувати в зоровому апараті людини і поширюватися через сльози.

Молекулярні біологи з університету Вашингтона з експериментальною метою заразили цим патогенним мікроорганізмом лабораторних мишей, і провели аналіз через тиждень після зараження. Було встановлено, що частинки вірусу розташовувалися в очних яблуках. Висновок був зроблений такий – теоретично вірус Зіку може передаватися від однієї особи до іншої через сльози. З-за цього було висунуто наступне припущення – вірус тепер може поширюватися не тільки в тій місцевості, де мешкає комар-переносник, а в принципі в будь-якій точці світу.

Тепер же перед вченими стоїть наступне завдання – необхідно з’ясувати, чи дійсно передаватися даний патогенний мікроорганізм через сльози, а також як довго він в активній формі може перебувати в зоровому апараті. В ході експерименту вченим також вдалося з’ясувати цікаву особливість – при проникненні вірусу до плоду він атакує стовбурові клітини, з яких у подальшому буде формуватися нервова система, і паралізує їх, тим самим призводячи до прогресування вроджених патологій ЦНС. Далі він проникає в сітківку ока, що призводить до проблем зі зоровим апаратом і навіть до сліпоти.