Застосування антибіотиків під час вагітності більше не викликає побоювань

0
224

Результати найбільшого дослідження в своєму роді підтвердили безпеку застосування антибіотиків з класу макролідів під час вагітності. Вони не чинять негативного впливу на розвиток майбутньої дитини.

Тисячам вагітних жінок по всій Америці призначені антибіотики під час вагітності. Близько 4 з 10 вагітних жінок будуть використовувати їх в якийсь момент вагітності. Поряд з пеніцилінами, макроліди, найбільш часто використовувані ліки в загальній популяції, в тому числі серед вагітних жінок.

Макроліди представляють собою групу лікарських засобів, антибіотиків широкого спектру дії, які включають в себе еритроміцин, азитроміцин, фидаксомицин, кларитроміцин та інші.

Поточне дослідження проведено під керівництвом Анік Берарді і Хедвіга Норденга. Попередні дослідження про безпечність макролідів під час вагітності отримували суперечливі результати. Це призвело до відмови від призначення макролідів у вагітних жінок в ряді скандинавських країн.

Для цього дослідження, група вчених використовувала дані опитувальника Когорти Вагітних Квебеку. Вона є однією з найбільш великих когорт у своєму роді в світі і об’єднує інформацію про 290000 вагітностях з 1998 по 2009 роки. У ній зберігаються результати здоров’я матері і дитини, інформація про спосіб життя, соціально-демографічні дані, а також вагу і зріст на початку вагітності, збільшення ваги під час вагітності, вживання натуральних продуктів і багато іншого.

FDA і Міністерство охорони Здоров’я Канади не дозволяє включення вагітних жінок клінічні випробування, які оцінюють ефективність препаратів. Тому отримують так мало даних про вплив тих або інших препаратів на вагітних.

Для даного дослідження, інформація по використанню матір’ю азитроміцину і кларитроміцину була отримана з програми суспільного фармацевтичного страхування Квебеку.

З 135839 вагітних, 1,7% використовували макроліди протягом першого триместру вагітності, у той час як у 9,8% новонароджений мав вроджені вади розвитку. Це показує, що немає ніякого зв’язку використання макролідів і наявності вад розвитку.

Для всіх майбутніх мам, в даний час приймають макроліди, можна сміливо заявити, що вони безпечні. Однак, слід розуміти, що антибіотиків дуже багато і вони ще потребують подальшого дослідження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com