Завдяки новій методиці ліки від багатьох хвороб будуть розроблятися швидше

0
197

Команда дослідників з Російської Федерації, США та Франції винайшли нову методику взаємодій між білками, завдяки якій можна прискорити винахід вакцин і медикаментів. Це відкриє перед вченими-біохіміками і биомедиками нові можливості.

Однією з головних задач розробки ліків є вплив активних речовин у ньому виключно на хворі клітини, а не на здорові. Основним матеріалом для будівництва клітин є білок. Одноразово в клітці відбуваються тисячі взаємодій між білками. Чим швидше вчені вивчатимуть ці зв’язки, тим швидше будуть винаходити методики лікування небезпечних недуг і створювати базу для ефективних медикаментів.

Команда вчених, яка задалася метою знайти спосіб швидко розробляти ліки, працювала над цим питанням кілька років. У результаті був розроблений і втілений алгоритм моделювання на комп’ютерній техніці. За допомогою цього алгоритму можна в рази швидше передбачити поведінку білкових комплексом, які утворюються в результаті злиття білків. За словами дослідника Ярослава Холодова, експерименти в лабораторіях обходяться недешево, так як вчені потребують не тільки в новітньому обладнанні, але і реагентах. З цієї причини для малих дослідних груп доступно користуватися комп’ютерним моделюванням. Алгоритми моделювання моніторять кожну конфігурацію білків, і нова методика може робити це швидше у сотні разів при такої ж високої точності обчислень.

За словами Холодова, статтю цього дослідження опублікували в журналі PNAS минулого місяця. Алгоритм, винайдений вченими, вже доступний на сайті ClusPro для будь-якого охочого.

За матеріалами: ria.ru