Здорове харчування може знизити ризик гіпертонії у вагітних жінок з діабетом

0
189

Дотримуючись здорової дієти з високим вмістом фруктів, овочів і цільного зерна, не вживаючи багато солі і м’ясних страв, можна зменшити ризик високого кров’яного тиску у подальшому житті для жінок, у яких розвивається діабет під час вагітності, згідно з результатами нового дослідження.

Дослідження, опубліковане в «Hypertension», було проведено доктором Чуилинь Чжан і колегами з інституту дитячого здоров’я та розвитку людини в Роквіллі, штат Меріленд.

Їх попередні дослідження показали, що цукровий діабет під час вагітності підвищує ризик розвитку гіпертонії, навіть через 16 років після пологів.

Наше нинішнє дослідження показує, що здорова дієта, яка показана для зниження ризику високого кров’яного тиску серед населення в цілому, мабуть, однаково ефективна для зниження ризику в цій групі жінок.

Гестаційний діабет є загальною проблемою здоров’я вагітних жінок, впливає на 5% всіх вагітностей. Під час вагітності плацента виробляє ряд гормонів, які можуть запобігти роботу інсуліну належним чином, що призводить до високого рівня цукру в крові.

Після пологів і народження плаценти, гестаційний діабет зазвичай проходить. Тим не менш, гестаційний діабет може мати довгострокові наслідки; стан збільшує ризик діабету 2 типу в більш пізньому віці, а також високого кров’яного тиску.

Для дослідження, доктор Чжан і її колеги спостерігали 3818 жінок з історією гестаційного діабету, які брали участь у дослідженні «Nurses’ Health Study II». Жінки заповнювали анкету про свої уподобання в їжі кожні 4 роки, протягом 22 років.

За досліджуваний період, у 1069 учасників розвинулася гіпертонія. Дослідники виявили, що жінки, які дотримувалися здорового раціону харчування, мали на 20% меншу вірогідність розвитку гіпертонії, ніж ті, хто не дотримувався здорової дієти.

Дослідники визначили три здорові дієти для дослідження. Кожна з здорових дієт включає вживання великої кількості фруктів і овочів, бобових, цільного зерна та риби. Вони включають невелику кількість червоного м’яса, м’ясних страв і солі.

Дослідники скорегували результати, враховуючи фактори, які могли вплинути на результати, в тому числі куріння, етнічну і сімейне історії гіпертонії. У дослідженні брали участь жінки з білим кольором шкіри.

Плани лікування гестаційного діабету, як правило, повинні включати в себе здорову дієту, поряд з регулярним контролем рівня цукру в крові.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com