Жінки боялися відвідування пологових будинків під час спалаху лихоманки Ебола

0
236

Під час нещодавньої епідемії лихоманки Ебола в Сьєрра-Леоне, збільшення числа смертей під час пологів, сталося не від нестачі надання медичної допомоги, а від страху відвідування цих установ, згідно з опублікованою доповіддю.

Дослідження, підготовлене Волонтерською Службою Oversear, WaterAid і Ліверпульської Школою Тропічної Медицини, фокусується на тому, як вірус Ебола вплинув на надання матерям і новонародженим послуг охорони здоров’я в Сьєрра-Леоне і які уроки з цього можна отримати.

Дані були зібрані у 81 опитаних і 76 медичних центрів по всій країні. Дослідження проводилося з лютого по липень 2015 року. Незважаючи на збільшення числа працівників охорони здоров’я в цілому на 3% та підвищення рівня деяких аспектів догляду, в тому числі інфекційного контролю, було виявлено збільшення числа пов’язаних летальних результатів в пологах.

Дослідники виявили, що жінки померли при пологах вдома. Однак, найвірогідніше, вони залишилися б живі, перебуваючи в пологових будинках.

Дані показали:

  • 18% зниження доступу до допологової допомоги;
  • 22% зниження доступу до післяпологовому догляду;
  • 11% зниження надходжень у центри охорони здоров’я;
  • збільшення материнської смертності на 30%;
  • збільшення смертності новонароджених на 24%;
  • 7 з 9 найважливіших областей охорони материнства надавалися раніше.

Причинами, за якими жінки уникали відвідування пологових будинків, був невиправданий страх зараження вірусом Ебола в медустанові. Раніше існуючі недоліки в наданні медичної допомоги, також сприяли відсутності довіри. Це було пов’язано з гострим дефіцитом акушерсько-гінекологічного персоналу в минулі роки. Остання епідемія лише посилила проблеми.

Деякі послуги покращилися протягом останнього періоду, наприклад, реанімація новонароджених та інфекційний контроль. Інші, наприклад переливання крові, стало недоступне через брак ліків і устаткування. Однак такий дефіцит не був пов’язаний з епідемією Ебола.

Жінки, які почали використовувати кваліфіковані медичні послуги до початку епідемії повідомили, що відхід вони отримували хорошої якості, і вони розуміли важливість візитів до лікарів.

Необхідна реалізація загальнонаціональних довгострокових програм санітарної освіти для інформування громадськості про важливість дородових і післяпологових візитів до лікарів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com