Жіночий алкоголізм може стати причиною цукрового діабету

0
265

Група американських вчених провела чергове дослідження і встановила, що жінки, які зловживають алкоголем, більш схильні до ризику розвитку цукрового діабету, ніж ті, що п’ють чоловіки. Однак чому має місце саме такий патологічний процес, поки точно сказати не можна.

Днями американські вчені підвели підсумки масштабного наукового дослідження, яке тривало більше 27 років. У даному науковому дослідженні брали участь як чоловіки, так і жінки, починаючи з 16-річного віку. Весь цей час добровольці надавали інформацію про те, скільки алкоголю вони вживають і як часто.

Результати наукового дослідження дещо здивували вчених – виявилося, що надмірне вживання спиртних напоїв та сурогатів призвели до підвищення рівня цукру в крові, але тільки у жінок. Слід зазначити, що даний етіологічний фактор є прямий схильністю до розвитку цукрового діабету другого рівня.

Примітно і те, що у чоловіків такий етіології виявлено не було. Більше того – навіть ті чоловіки, які страждали від алкоголізму, не були схильні до розвитку цукрового діабету другого типу, адже рівень цукру в крові у них був в нормі.

Зазначається і те, що під увагу, в першу чергу, приймались саме дані аналізу крові на цукор. Такі сприятливі фактори, як зайва маса тіла, підвищений артеріальний тиск і спосіб життя, до уваги не приймалися.

Чому жінки, які зловживають алкоголем, більш схильні до ризику розвитку цукрового діабету, вченим поки встановити не вдалося. Тому наукові дослідження будуть здійснюватися і надалі, для того щоб можна було встановити механізм розвитку такого патологічного процесу. В цілому, алкоголь вкрай негативно позначається на функціонуванні жіночого організму. Крім цього, слід розуміти і те, що алкоголізм у жіночої статі лікуватися набагато складніше, ніж чоловічого.