Жива музика зменшує рівень гормону стресу

0
189

Виявляється, відвідування публічних культурних заходів може викликати відчутний вплив на внутрішні рівні гормонів людини.

Часто, науці потрібно деякий час, щоб довести те, що люди завжди знали, щоб бути правдою. Це дослідження є яскравим прикладом такого твердження.

Немає жодного суспільства на Землі, яка не має музичної спадщини. Первинні та емоційні аспекти прослуховування і участі в музичних розвагах добре відомі.

За останні кілька десятиліть, десятки досліджень встановили хімічний ефект від прослуховування музики. Ці дослідження виміряли зміни ряду параметрів, в тому числі медіаторів, цитокінів, гормонів, життєво важливих показників, лімфоцитів і імуноглобулінів.

У 2014 році Дейзі Фанкурт з Великобританії прийшов до висновку, що музика, безумовно, впливає ряд біологічних систем. Ці дослідження проводилися в клінічних або лабораторних умовах, використовуючи записану, а не живу музику. З методологічної точки зору, це має сенс, так як вона допомагає контролювати так багато змінних, як це можливо.

Тепер же, Фанкурт вирішив конкретно виміряти рівні стероїдних гормонів після відвідування живого, публічного концерту. Могли почуття, які ми всі відчули в якийсь момент в нашому житті, бути виміряні з наукової точки зору?

Дослідники залучили 117 волонтерів з концертних виступів, демонструють музику композитора Еріка Витакре. Деякі з добровольців завзяті концерт-любителі, відвідують понад 100 концертів на рік, інші відвідували концерт в перший раз за 6 місяців; деякі з учасників були музикантами з багаторічним досвідом роботи, інші не були пов’язані з музикою взагалі.

Протягом двох окремих концертів дослідники взяли зразки слини у учасників перед виступом, а потім через 60 хвилин, під час перерви.

Команда виявила зниження глюкокортикоїдів, у тому числі значне зниження кортизолу і кортизону. Було невелике падіння прогестерону, але ніяких змін тестостерону не відзначено.

Це перше попереднє доказ того, що відвідування культурної події може чинити вплив на ендокринну діяльність.

Кортизол готує організм до реакції боротьби шляхом підвищення рівня цукру в крові, поліпшуючи здатність мозку використовувати глюкозу і намагаючись звести до мінімуму несуттєві функції, він пригнічує імунну і травну системи.

Команда планує продовжити свої дослідження в області інших концертних жанрів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com