Журавлина допомагає при інфекціях сечовивідних шляхів, а не сік

0
214

Відразу бігти за пляшкою журавлинного соку, коли у Вас інфекція сечового тракту, не так корисно, як вважали.

Дослідження, опубліковане в Американському Журналі Акушерства і Гінекології припускає, що це може бути просто казкою престарілих дружин.

Інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) можуть вплинути на будь-яку частину сечовивідних шляхів, нирок, сечового міхура або уретри. Понад 3 мільйонів американців, в основному жінки, відчувають ІМП щорічно.

Симптоми включають часте, хворобливе сечовипускання, болі в області таза і наявність слідів крові в сечі. Інфекція зазвичай не тривала, і більшість пацієнтів самостійно діагностують її.

Для багатьох, перше до чого звертаються за допомогою – пачка журавлинного соку. Тим не менш, нове дослідження показує, що в той час як капсулированная журавлина може допомогти, журавлинний сік може бути просто трохи більше, ніж панацея.

Тімоті Бун, доктор філософії, віце-декан медичного коледжу Health Science Center в Х’юстоні, і його колеги хотіли б знати, журавлина може реально допомогти.

Команда вивчили 160 пацієнток у віці 23-88 років, які проходили планові гінекологічні операції між 2011-2013 роками. Зазвичай, у 10-64% жінок, які перенесли таку операцію, буде розвиватися ІМП після заміни катетера.

Половина пацієнток отримувала дві капсули журавлинного соку двічі на день, протягом 6 тижнів після операції. Інші приймали плацебо.

Журавлинні капсули знизили ризик ІМП на 50%. У групі журавлинного лікування у 19% пацієнтів розвинулася ІМП, порівняно з 38% у групі плацебо.

Як це працює? Для розвитку ІМП, бактерії повинні напасти на слизову оболонку сечового міхура. Журавлина містить А-типу проантоцианідіни (PACS), які перешкоджають здатності бактерій прикріплюватися до стінки сечового міхура, що знижує ймовірність зараження.

Тим не менше, дослідники відзначають, що, оскільки капсули журавлини забезпечує еквівалент 8 унцій журавлинного соку, пацієнт буде мати потребу у великій кількості чистої журавлини, щоб запобігти інфекції.

Журавлинний сік, особливо концентрати можна знайти в продуктовому магазині, але він не зможе допомогти так, як капсула. Він може дати Вам більше рідини, що, можливо, буде вимивати бактерії з вашого тіла більш ефективно, але активний інгредієнт журавлини не досягає сечового міхура.

Вчені пропонують використовувати пробіотики в якості альтернативи антибіотиків. Пробіотики – це «хороші» бактерії, що містяться, наприклад, у квашеній капусті та йогуртах.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com