Жувальна гумка активує роботу головного мозку

0
227

На сьогоднішній день існує безліч суперечок серед медиків та наукових діячів щодо того, чи має жувальна гумка негативний або позитивний вплив на людський організм, тому що кожна сторона має власні вагомі доводи.

Згідно з результатами наукового дослідження, яке було нещодавно проведене британськими вченими, жувальна гумка не лише освіжає подих, але також сприятливо впливає на функціонування головного мозку, а саме підвищує його здатність до концентрації. Більш того, процес жування жуйки значною мірою покращує зорову пам’ять. Прийти до такого висновку дослідникам вдалося завдяки проведенню специфічних тестів.

У новому, настільки незвичайному експерименті брало участь 38 добровольців, які були розділені на кілька груп. Всім учасникам була поставлена однакова завдання – протягом півгодини необхідно було читати цифри від 1 до 9, причому порядок їх послідовності був хаотичним. Дослідники ж визначали, наскільки швидко і точно людям вдавалося встановити черговість парних і непарних цифр. Варто зазначити, що лише одна з двох груп жувала жуйку.

Як виявилося, ті особи, які споживали жуйку, реагували набагато швидше і точніше, ніж ті, хто обходився без неї. Відзначається, що чим довше тривало подібне наукове дослідження, тим більш яскраво вираженим ставало розходження.

Примітно те, що ті особи, хто не жували жуйку, на перших етапах експерименту виконували поставлені завдання значно краще, ніж друга група добровольців, але вони втратили свою перевагу приблизно на екваторі випробувань.

З цього випливає, що жувальна гумка активізує роботу головного мозку, завдяки чому він краще справляється з завданнями, для виконання яких потрібна тривала концентрація уваги.