Зловживання наркотиками в США виходить на новий рівень

0
192

Наркоманія у США була і завжди буде актуальною темою. Її тяжкі наслідки, для зловживають осіб, їхні родини і суспільства в цілому потребує роз’яснень.

Недавнє дослідження, опубліковане у виданні «JAMA Психіатрія» малює похмуру картину поточного стану наркоманії в США.

Добре відомо, що безліч факторів впливає на схильність індивіда до зловживання наркотиками. Збільшення безробіття, яка має тісні зв’язки зі зловживанням наркотиками, і масове збільшення рецептів на опіоїдні знеболюючі препарати все негативніше впливають на місце наркоманії в США.

Доктор Бріджит Грант і команда, з Національного інституту по алкоголізму в Роквіллі, штат Меріленд, досліджували інформацію, отриману з Національного епідеміологічного опитування з алкоголю та пов’язаних станів 2012-2013.

Команда спеціально вивчала поширеність і лікування розладів, викликаних споживанням наркотиків (РПН), згідно з новою DSM-5. Вони обробили дані, взяті з опитування 36309 дорослих людей. Їх дослідження було зосереджено на амфетамине, каннабисе, клубних наркотики, кокаїн, галюциногенах, героїні, негероиновых опиоидах, седативних та їх зловживання.

Результати дослідження показали рівень поширеності наркоманії, який може стати для багатьох сюрпризом: 3,9% американців – близько 9,1 млн осіб мали діагноз РПН протягом року, і 9,1% мали довічний діагноз.

Певні представники товариства частіше за інших виявляли діагноз РПН: чоловіки, корінні жителі США, молоді одружені раніше або ніколи неодружені дорослі, люди з низьким доходом і освітою і ті особи, які живуть у Західній Америці.

Також дослідження пов’язувало ряд інших факторів, що сприяють збільшенню РПН: велике депресивний розлад, дистимія, біполярний афективний розлад, посттравматичний стресовий розлад, розлади особистості, тривожні і панічні розлади, соціальна фобія.

Дослідження показало, що люди з діагнозом РПН володіли більш низьким соціальним значенням і психічним здоров’ям.

Це дослідження є першим у своєму роді, за оновленою DSM в 2013 році. Це дозволило закріпити на практиці нові діагностичні критерії. Наприклад, раніше діагноз токсикоманії вимагав наявності тільки одного симптому; в оновленій версії, потрібна наявність не менше двох.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com