Змінена мікрофлора кишечника може бути причиною синдрому хронічної втоми

0
203

Що викликає синдром хронічної втоми? Відповідь на це питання продовжує збивати з пантелику дослідників настільки, що деякі з них навіть задають питання про те, чи взагалі існує таке захворювання. Тепер, нове дослідження, проведене вченими з Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, можливо, пролили світло на біологічну причину стану, після того, як виявили, що пацієнти з хронічною втомою мають змінену кишкову мікрофлору.

Старший автор Морін Хансон і колеги публікують результати своїх досліджень у журналі «Мікробіом».

Синдром хронічної втоми (СХВ) є станом, який характеризується крайньою втомою, яка не поліпшується після відпочинку.

Крім постійної втоми, симптоми включають неосвежающий сон, головний біль, біль в суглобах, біль у горлі, збільшення лімфатичних вузлів в області шиї або пахв, проблеми з концентрацією і пам’яттю, а також важкі виснаження, біль після фізичних навантажень або розумової напруги. Діагноз СХВ можна виставити, якщо чотири або більше з цих симптомів спостерігаються останні 6 місяців або довше.

Тому що симптоми СХВ дуже схожі з такими у інших захворювань, стан складно діагностувати. Таким чином, залишається неясним, скільки людей у Сполучених Штатах мають СХВ, хоча оцінки припускають, що воно зачіпає близько 1 мільйона американців.

Хенсон і його колеги кажуть, що їх нове дослідження пропонує докази того, що СХВ не психосоматичне захворювання.

Для того щоб досягти своїх результатів, дослідники проаналізували зразки калу і крові 48 осіб, у яких був діагностований СХВ, поряд із зразками 39 здорових людей.

Зразки показали зниження кишкових бактерій, меншу різноманітність протизапальних бактерій і більше прозапальних бактерій.

Вчені відзначають, що такі порушення часто зустрічаються у зразках калу пацієнтів з хворобою Крона та виразковим колітом, які є запальними захворюваннями кишечника.

Дослідники виявили, що вони змогли правильно діагностувати СХВ у 83% пацієнтів. Результат може прокласти шлях до створення нових методів діагностики та лікування цього захворювання.

Дослідники визнають, що вони не в змозі визначити, є чи змінені кишкові бактерії причиною СХВ або результатом захворювання, і це саме те, що вони планують вивчити в майбутніх дослідженнях. Висновки можуть допомогти краще зрозуміти причини СХВ.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com