Знайдений новий спосіб профілактики діабету

0
230

Вчені з «Loughborough University» у Великобританії, дійшли висновку, що гарячі ванни надають такий же позитивний ефект на організм, як фізичні навантаження. Тому поєднання цих двох занять буде відмінною профілактикою діабету та інших хвороб, які з ним пов’язані. Зокрема, мова йде і про ожиріння.

Втім, як вважають вчені, ванна з гарячою водою цілком може замінити щоденні фізичні вправи, так як виробляє на організм такий же ефект, як і силові тренування, а значить і покращує метаболічні процеси в організмі.

Для того, щоб підтвердити свої припущення, вчені провели практичні роботи. В експериментальній частині брали участь 14 чоловіків різної віковій та ваговій категорії. Метою цього експерименту було встановити, скільки калорій «піде» і яким буде рівень цукру в крові. Слід зазначити, що температура води становила 40 градусів за Цельсієм, у той час як при виконанні фізичних навантажень температура, в середньому, підвищувалася лише на 1 градус. Всі учасники були в рівній мірі розділені на дві частини – одні виконували фізичні вправи, а інші брали гарячу ванну.

По закінченню експерименту вчені встановили, що кількість спалених калорій було приблизно однаковим в обох групах, а ось що стосується показників цукру в крові, то тут дані відрізнялися. У тих, хто приймав ванну з гарячою водою, кількість цукру в крові був нижче на 10% , ніж у тих, хто таку ж кількість часу провів на силовий тренуванні. А це говорить про те, що водні процедури є більш дієвим методом профілактики, ніж дотримання режиму помірних фізичних навантажень. Проте потрібно взяти до уваги і те, що тривале перебування в гарячій воді протипоказано тим, у кого є проблеми з артеріальним тиском і серцем. Тому такий метод профілактики краще узгодити зі своїм лікуючим лікарем.