Знайдено науковий підхід до сонячних ванн

0
219

Дослідники Інституту косметології та хірургії зацікавилися питанням впливу засмаги на шкіру людини. Вони розповіли, як можна захиститися від згубного впливу сонця і про шкоду надмірного загару.

Для багатьох вже не в новинку новину про те, що зловживання сонячними ваннами безпосередньо пов’язується з ризиком захворіти на рак шкіри. Розробка вчених у цій галузі представлена у вигляді інфографіки. У ній сказано, що сонячні ванни в малій кількості корисні, так як сприяють виробленню вітаміну D. Надмірне ж знаходження на пекучому сонці збільшує ризик злоякісних новоутворень, травмує шкіру опіками, порушує роботу імунітету, прискорює старіння шкіри.

У результаті дослідження було виділено шість фототипів людей, виходячи з їх кольору шкіри, для визначення використання певних засобів для засмаги. Перший тип характеризується надзвичайно світлою шкірою і волоссям, наявністю веснянок та блакитних очей. Така шкіра піддається сонячних опіків дуже швидко, при цьому після опіку засмага на їх шкірі не затримується. Другий тип – русокосі люди зі світлими очима. Засмага на шкірі у них все ж залишається, але їм все одно потрібні засоби з високим SPF. Третій фототип – смагляві люди з темними очима, які рідко обгорають і потребують кремі з середнім SPF.

Далі слід 4 фототип – люди з оливковою кольором шкіри, каштановим волоссям, яким складно обгоріти. П’ятий тип людей – темношкірі люди з темними очима. Нарешті, останній фототип – темноволосі і темноокі люди з максимально темної пігментованою шкірою. Вони не обгорають, легко отримуючи загар.

Незважаючи на відмінність фототипів, довге перебування на сонці без захисту небезпечно для будь-якої людини. У зв’язку з цим вчені рекомендують використовувати окуляри, головні убори і сонцезахисні засоби при перебуванні на сонці.

За матеріалами: actualnews.org