Знайдено проліки для лікування вірусу Ебола у мавп

0
202

Лікування, проведене протягом перших трьох днів після зараження вірусом Ебола, виявило стовідсоткове виживання мавп, згідно з результатами дослідження, представленим на цьому тижні, на конференції IDWeek в Сан-Дієго, штат Каліфорнія.

Результати випробувань можуть призвести до подальшого розвитку сполуки, відомого як GS-5734, призначеного для лікування смертельного вірусу.

Ебола викликає важку геморагічну лихоманку у людей і приматів, з високою летальністю. Найбільша, на сьогоднішній день, спалах нещодавно сталася в Західній Африці, де Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про 11000 смерті і 28000 підтверджених випадків зараження.

В даний час не існує ліцензованої вакцини або терапії проти вірусу Ебола.

У дослідженнях було виявлено, що GS-5734 є активною речовиною у відношенні широкого спектру вірусних патогенів, у тому числі вірусу Ласса, Близькосхідного респіраторного синдрому, вірусу Марбурга і безлічі варіантів вірусу Ебола, у тому числі штами Makona, який викликав останній спалах в Західній Африці.

На перших етапах, було встановлено низькомолекулярні антивірусний засіб, що призвело до подальшого уточнення, розробки і появи GS-5734. Потім всі тестувалося на приматах.

При тестуванні, примати були не просто повністю вилікувані від вірусу Ебола, вони також продемонстрували значне зниження вірусного навантаження і помітне зниження фізичних ознак захворювання, у тому числі внутрішньої кровотечі та ушкодження тканин.

З’єднання є новим нуклеотидним аналогом проліки, яке працює, блокуючи процес реплікації вірусної РНК. Адже, якщо вдається пригальмувати вірус від створення своїх копій, то у імунної системи є час, щоб почати ефективно боротися з інфекцією.

В даний час проводиться перша фаза клінічних випробувань з’єднання на здорових добровольцях, з метою встановлення безпеки і фармакокінетичного профілю.

Команда сподівається, що FDA прийме це до уваги і дозволить використовувати «правило ефективності у тварин» з метою визначення безпеки і фармакокінетичного профілю. Цей механізм дозволяє розробити лікарський засіб на основі результатів ефективності проведених тільки тварин. Це повинно стати прийнятним, коли випробування неможливо або неетично проводити на людях.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com