Зниження рівня смертності від найбільш частих причин

0
238

Кількість смертей, викликаних хворобою серця, рак, інсульт, ненавмисними травмами і діабет, п’ятьма основними причинами летальних результатів в США, впало, за даними доповіді, опублікованої в JAMA.

Аналіз смертності в США з 1969 по 2013, був проведений доктором Цземінь Ма і колегами з Американського Онкологічного Співтовариства Атланти, штат Джорджія. Використовувалися дані свідоцтв про смерть. Вчені проаналізували дані американської Національної статистики природного руху населення, щоб визначити загальну кількість і процентне зміна рівня смертності.

Між 1969 і 2013, смертність від усіх причин знизилася з 1279 на 100000 населення до 730, зниження склало 43% або 1,3% щорічно. Тим не менш, темпи зниження сповільнилися в останнім часом з-за хвороб серця, інсультів і діабету.

Спостерігалося загальне зниження смертності для 5 з 6 провідних причин протягом усього часу спостереження. Смертність на 100000 осіб зменшилася:

  • від інсультів на 77%;
  • від серцево-судинних захворювань на 68%;
  • від ненавмисних травм на 40%;
  • від раку на 18%;
  • від діабету лише на 17%.

На відміну від цього, смертність від хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) збільшилася з 21 до 42 на 100000 протягом зазначеного періоду.

Прогрес, виявлений у відношенні серцево-судинних захворювань та інсульту, як вважають, відбулося за рахунок покращення контролю артеріальної гіпертензії та гіперліпідемії, відмови від куріння і якісного лікування.

Менше число випадків смерті від раку, відбулося завдяки міжнародним зусиллям у боротьбі проти тютюнопаління, а також з-за нових досягнень у ранній діагностиці і лікуванні онкологічних захворювань.

Що спостерігається в останні роки уповільнення спаду показників смертності від хвороби серця, інсульту і діабету, може відображати віддалені наслідки широкого поширення ожиріння, починаючи з 1980 року.

Команда дослідників стурбована. В зв’язку з зменшенням рівня смертності, вони прогнозують, що зростання числа літніх людей в США. Це буде являти собою значну проблему для надання медичної допомоги в найближчі десятиліття. Посилиться дефіцит лікарів первинної ланки та геріатрів, збільшаться витрати на охорону здоров’я.

Дослідження, як очікується, внесе свій внесок у планування охорони здоров’я, встановлення пріоритетів і тенденцій у галузі охорони здоров’я.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com