Зображення наслідків куріння на пачках сигарет допомагають курцям задуматися про здоровя

0
230

Новий рік не за горами і багато людей будуть готуватися прийняти одне з найскладніших новорічних рішень: кинути палити. Нове дослідження припускає, що цю задачу можна спростити, якщо розміщувати попереджувальні написи спільно з зображеннями на пачках сигарет. Такі попередження викликають більшу огиду, ніж просто текстові попередження.

Провідний автор дослідження доктор Ебігейл Еванс, з Університету Штату Огайо, і колеги публікують результати своїх досліджень у журналі «PLOS One».

У 2011 році FDA опублікувало остаточне правило для тютюнових компаній, про необхідність включення кольорових зображень на пачках сигарет, які демонструють негативні наслідки куріння на здоров’я.

Однак, в 2012 році, Федеральний Апеляційний Суд США скасував це рішення, стверджуючи, що зображення, затверджені FDA, були «неконституційними» і викликали негативні емоції, з метою залякування споживачів від покупок.

Команда каже, що графічні зображення, не «залякують» споживачів. Хоча вони викликають емоції у курців, ці емоції змушують людей думати більш ретельно про ризики для здоров’я при палінні.

Для досягнення результатів, команда оцінила 244 курців середнім віком 34 роки, які викурювали від 5 до 40 сигарет на день.

Протягом 4 тижнів, курцям давали бажаний бренд сигарет в упаковках, які були змінені. Деякі пачки містили лише попереджувальний напис: «сигарети викликають смертельне захворювання легенів». На інших додатково розташовувалося одне з дев’яти можливих зображень, що демонструють небезпеку куріння.

Попереджуюча графіка, зображувала людину, выдыхающего сигаретний дим через отвір в горлі (трахеостому), як сигнал до того, що куріння може викликати рак горла.

Щотижня курці розповідали про своє ставлення до куріння. У порівнянні з учасниками, які отримували пачки тільки з текстом, ті, хто отримував упаковки з графічним попередженням, відзначали, що побачене зображення змушувало відчувати себе набагато гірше і дозволяло задуматися про наслідки куріння.

Крім того, курці, які отримували пачку з зображенням, вважали відображену інформацію як вселяє довіру, якщо порівнювати з простим текстовим зображенням.

Ефект був невеликим, але враховуючи те, що паління викликає близько півмільйона смертей в США щорічно, навіть невеликі ефекти можуть мати великий вплив на популяцію.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com