Зростає число госпіталізацій внаслідок інсультів серед афроамериканців

0
205

Незважаючи на зниження, в цілому, госпіталізацій після інсульту, викликаного блокуванням артерій, серед молоді та афроамериканців спостерігається дещо інша ситуація. Дослідники кажуть, що існує необхідність в інформуванні та переорієнтації факторів ризику розвитку інсульту, для досягнення поінформованості всіх груп населення.

Стаття про спостережну дослідженні Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, опублікована в журналі Американської Асоціації Серця.

Для їх дослідження, вчені проаналізували дані з Загальнонаціональної Бази Стаціонарних Пацієнтів, яка збирає інформацію приблизно про 8 мільйонів госпіталізацій на рік, на території США.

Інсульт є захворюванням, яке впливає на артерії, що несуть кисень і поживні речовини до мозку. Він відбувається, коли один з цих кровоносних судин або блокується тромбом (ішемічний інсульт) або розривається його стінка (геморагічний інсульт). Чим раніше людина, що має інсульт, починає лікування, тим кращі його шанси на виживання з мінімальними довгостроковими наслідками.

Число дорослих, госпіталізованих для лікування гострих ішемічних інсультів, спричинених закупоркою артерій, впало на 18,4% за період 2000-2010 років.

Однак аналіз показує деякі разючі контрасти різних вікових груп, а також між афроамериканцями та іншими расовими групами.

Наприклад, госпіталізації з приводу гострих ішемічних інсультів впали для літніх людей: на 28 відсотків для тих, хто у віці 65-84 років, і на 22,1% у тих, хто старше 85 років.

Тим не менш, для молодих людей у віці 25-44 років, інсульти виросли на 43,8%, а для осіб у віці 45-64 років, вони зросли на 4,7%.

Скориговані за віком госпіталізації з приводу гострого ішемічного інсульту, протягом того ж періоду 2000-2010 років, також впали для світлошкірих людей (на 12,4%) і латиноамериканців (на 21,7%), але вони зросли на 13,7% для афроамериканців.

Результати дослідження також показують, що, згідно з попередніми дослідженнями, госпіталізації були нижче у жінок, і їх число впало на 22,1% за десятиріччя.

Перший автор, доктор Лукас Рамірес, зазначає, що їх дослідження не було розроблено для того, щоб з’ясувати причини зниження інсультів у літніх американців. Однак він і його колеги припускають, що зусилля по запобіганню ризиків для двох типів інсульту, таких як зниження високого кров’яного тиску і контроль рівня цукру в крові, могли стати фактором зниження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com