Звязок раку молочної залози і цукру визначає можливість вироблення нового лікування протягом найближчих 10 років

0
199

Дослідниками виявлено новий спосіб боротьби з потенційно стійким до хіміотерапії рак молочної залози. Так, вченими з саутгемптонського університету у Великобританії був визначений спосіб припинення раку молочної залози за рахунок тяги клітин до цукру.

Зокрема дослідження вказують на той факт, що ракові клітини буквальним чином процвітають на цукрі. Тобто процес споживання клітинами цукру аналогічний подачі палива, тільки у випадку раку відбувається заохочення С-кінцевих зв’язуючих білків (CtBPs). В результаті цього процесу утворюються парні клітини, так звані «димери», за рахунок яких ракові клітини набувають можливість зростати і, відповідно, розмножуватися.

Дослідниками розроблені різні типи хімічних речовин, визначені в групу пептидних циклічних інгібіторів, з допомогою яких можливе блокування CtBPs від його формування. Тестування цих речовин безпосередньо на ракових клітинах молочної залози виявило, що найбільш ефективним з речовин цієї групи став CP61.

На даний момент дослідниками стверджується, що їх діяльність тепер зосереджена в області розробки CP61, що використовується згодом як одного з методів лікування раку молочної залози.

Джеремі Блейдерс, доктор університету медицини, відзначає, що, незважаючи на значні досягнення, які сьогодні є в галузі лікування раку молочної залози, опір хіміотерапії відбувається приблизно в 20% випадків в кінцевому підсумку її проведення. Опір хіміотерапії полягає в тому, що рак, раніше відповідав позитивним чином на застосовуване в його адресу лікування, раптово, по його завершенню, знову піддається зростання.

«Для подолання такого опору потрібні інноваційні методи лікування, з використанням у них нових підходів, за допомогою яких рак буде повністю зупинений і виключений. І саме препарат, який ми розробляємо, може стати ефективним і абсолютно новим підходом в лікуванні цього захворювання, настільки сталого в деяких випадках відносно хіміотерапії», – зазначив Блейдерс.
Також Блейдерс додав, що дане відкриття є потенціалом в лікуванні раку молочної залози, причому в певному сенсі захоплюючим, враховуючи інформацію про активність CtBPs виключно в пухлинних клітинах.

Таким чином, при блокуванні тяги до цукру ракові клітини будуть меншою мірою пошкоджувати нормальні і здорові клітини, визначаючи меншу кількість побічних ефектів, зокрема актуально при порівнянні із процедурами, що існують сьогодні.

Лікар повідомив, що робота, проведена в рамках цього дослідження, на даний момент знаходиться на своєму ранньому етапі, однак вона дійсно цікава і заслуговує уваги, враховуючи власний потенціал, який згодом дозволить створити виключно новий препарат для боротьби з раком. Доступність цього препарату орієнтовно визначена в термін 10 років.

Стюарт Гріффітс, директор кампанії по дослідженню раку молочної залози, зазначає, що для жінок, у яких рак молочної залози стійкий до застосованої хіміотерапії, результат дослідження і зокрема результат подальшої роботи в даному напрямі може стати справжнім рятувальним колом. Також він додав, що щорічно тисячі жінок помирають від раку молочної залози, і ще мільйони страждають від цього захворювання, а тому дослідження, безперечно, має продовжитися для того, щоб найяскравіші розуми, які беруть у ньому участь, змогли втілити свої знання в ефективний метод для лікування жінок від цього захворювання.