Звязок вагітності, раціону харчування і проблем з алкоголем в майбутньому

0
206

Вагітні жінки, чий раціон переважно складається з солодкої і жирної їжі під час вагітності, можуть визначати для майбутньої дитини ризик виникнення в майбутньому проблем, пов’язаних з наркотиками і алкоголем. Такий висновок був зроблений на підставі недавнього досвіду над щурами.

Зокрема командою дослідників в керівництві з доктором Ніколь Авена (Nicole Avena) з цього досвіду були надані конкретні результати на щорічному з’їзді Асоціації на острові Оаху.

Тривалість трьох досліджень становила близько близько трьох місяців. За підсумками кожного дослідження було визначено, що дитинчата щурів, раціон харчування яких включав в себе значну кількість цукру і жирів, важать згодом більше до моменту їх дорослішання, крім того, вони також вживали більшу кількість алкоголю, доступного їм в рамках досвіду.

Крім цього, у щурів, матері яких у своєму раціоні при вагітності вживали продукти з підвищеним вмістом цукру, також визначався і більш сильний відповідь на препарати, якими, як правило, зловживають, наприклад амфетамінів та ін.

Доктор Авена зазначає, що більшість жінок тільки по США, перебуваючи в дітородному віці, стикається з проблемою надмірної ваги, що, в більшості своїй, викликане переїданням смачної їжі з високим вмістом у ній цукру і жирів, їжі, доступною практично скрізь. Рівень зростання допологового і дитячого ожиріння, так само як і рівень зростання кількості молодих людей, що зловживають наркотиками та алкоголем, вимагає значної уваги, тим більше враховуючи той зв’язок, яка може виникнути на тлі загострення зазначених проблем ще під час внутрішньоутробного розвитку.

Дослідниками було перевірено, наскільки сахароза і високий рівень вмісту высокофруктозного кукурудзяного сиропу впливає на щурів, і зокрема на те, чи є відмінності в продуктах, які визначають різні варіанти результатів. У той час як сахароза відбувається природним шляхом і характеризується високим вмістом фруктози, кукурудзяний сироп проходить через процес виробництва його з кукурудзи.

У щурят, чиї матері вживали їжу, вимагає певних обмежень в наявності в раціоні, особливими відмінностями за рівнем тригліцеридів (жирів в крові, збільшують ризик розвитку серцевих захворювань) не мали, на відміну від матерів, що харчувалися нормально, тобто з обмеженням такого роду продуктів і з харчуванням за схемою 25% жирів, 25% білків і 50% вуглеводів. Зазначена схема є такою, що рекомендується до вживання для нормального життєзабезпечення організму людини.

Тими не менш, ті щурята, чиї матері харчувалися відповідно до рекомендованої для людини схемою живлення, але яких згодом годували щурів із високим рівнем розглянутих показників, виявляли особливу гіперактивність при вживанні в рамках дослідження низьких доз амфетаміну. У свою чергу, це вказує на виникнення у них чутливості (схильності) до даного препарату.

Також наголошується, що щури, харчування яких характеризується підвищеним вмістом жирів (50% жирів, 25% білків, 25% вуглеводів), згодом дали потомство з відмічуваних у них підвищеним рівнем тригліцеридів, що, як ми визначили вище, згубно позначається на роботі серця, провокуючи різні захворювання, з ним пов’язані. При цьому вже в зрілому віці це потомство вживає більшу кількість алкоголю в порівнянні з випробуваним потомством, матері якого харчувалися нормально, у відповідності з рекомендованим дієтичним раціоном.

Доктор Авена також додала, що результати, отримані в дослідженні її групи вказують на те, що щури, перебуваючи ще в утробі матері, відчувають вплив, який чиниться споживаними нею продуктами з підвищеним вмістом цукру і жирів (що, власне, не є дивним). Таким чином, на додаток до збільшення маси тіла, це призводить згодом до вживання ними алкоголю і вже зазначеної чутливості щодо ряду препаратів, що викликають залежність.
Такі результати за трьома проведених досліджень можуть стати вирішальними у виробленні специфічного раціону харчування для вагітних, що виключає ряд можливих проблем, розглянутих в даній статті.