Лабораторні дослідження.

8-27-2018


Понад 70% об’єктивної інформації про організмі пацієнта лікар отримує на основі лабораторних аналізів, стан гемостазу, імунного і гормонального статусу, системи крові можна визначити тільки за допомогою лабораторних досліджень.

Саме лабораторні тести дивіться на сайте в ряді випадків дозволяють виявити патологічний процессна доклінічному рівні і оцінити ступінь ризику розвитку того чи іншого захворювання.

Дані про аналізи можуть допомогти зробити правильний вибір у виборі виду необхідного аналізу і його розшифрування, встановлення діагнозу, лікуванні та підтвердження факту одужання.
Тому серед тестів вказані не тільки загальноклінічні (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімія крові), але і специфічні (аналіз крові на гормони, аналізи при інфекційних захворюваннях, онкомаркери, бактеріологічні посіви, аналіз шлункового соку, ліквору, мокротиння, грудного молока, виділень із статевих органів, калу).

Що потрібно знати перед здачею аналізів
Загальні правила підготовки до аналізів
Аналіз крові
Біохімічний аналіз крові
Кров на гормони
Онкомаркери
Аналіз сечі
Аналіз калу
Жіночі аналізи
Спермограма
Особливості взяття біологічного матеріалу для спеціальних видів аналізу
Норми загального аналізу крові

Що потрібно знати перед здачею аналізів
Коли Ви здаєте аналіз, то розраховуєте отримати точну інформацію про своє здоров’я.
Але є одна особливість у всіх аналізів. Важливі не тільки результати окремого аналізу, але і співвідношення результатів різних досліджень між собою. Тому, не поспішайте ставити собі діагноз самі і починати лікування, не вдаючись до лікарської допомоги. Описи хвороб наведені в Інтернеті, є не точними, а тільки орієнтовними.
Тільки лікар, оцінюючи Ваш стан може правильно зіставити скарги, результати аналізів та інших методів обстеження.

Здавши аналіз тільки один раз, очікувати точного результату інтегрально відображає Ваше здоров’я, не потрібно. Адже всі аналізи на те й розрахована, щоб відобразити стан організму саме в момент здачі матеріалу для аналізу. Але людина так влаштована, що кожен день у нього різний, хоч на дещицю. Позавчора сильно втомилися після роботи, вчора прийняли таблетку аспірину, сьогодні почалися “критичні дні”. Логічно очікувати маленьких відхилень в межах норми в кожному зданому аналізі. Так що не дивуйтеся якщо в результаті одного загального аналізу крові показник гемоглобіну був 136г/л, а в іншому 121 г/л. Обидва результату є нормою. Вашої особистої нормою.

Не потрібно заздалегідь ставити собі «зайві» діагнози, побачивши, що результат аналізу не вписується в норму, виходить за її межі. Просто будьте готові уточнити свої сумніви у професійного лікаря, який, на відміну від своїх пацієнтів, має справу з аналізами практично щодня. Але все ж найголовніше, чого ми бажаємо вам менше хворіти.