Відкриття: гормон голоду позитивно впливає на мозкову діяльність

0
789

Дослідниками з Університету Суонсі вдалося з’ясувати, що грелін, який є гормоном голоду, може вплинути на формування нових клітин головного мозку. Такий гормон виділяється перед кожним вживанням їжі і відповідає за підвищення апетиту. Вчені виявили, що ці процеси призводять до стимуляції нейрогенеза – саме цей процес призводить до появи нових клітин мозку.

Раніше вже проводилися наукові дослідження, спрямовані на вивчення греліну. Тоді дослідження показали, що такий гормон позитивно впливає на когнітивні функції дрібних гризунів. Миші, які регулярно отримували грелін набагато краще проходили тести на навчання і пам’ять, ніж група піддослідних не отримувала цю речовину. Крім цього, було виявлено, що у тварин зросла кількість синапсів, які зв’язують нейрони головного мозку між собою.

Під час новітнього експерименту дослідники вводили гормон голоду безпосередньо в клітини головного мозку дрібних гризунів, які були вирощені в штучних умовах. Вивчення показало, що грелін грає дуже важливу роль у процесі інтеграції нових клітин мозку. Тим не менше, процес його впливу залишається до кінця не вивченим. Однак з’ясувалося, що гормон активує ген, який кодує фактори збільшення обсягів фібробластів. Саме такі специфічні білки беруть участь в процесі нейрогенеза.

Вчені будуть проводити подальші вивчення стосовного того, як вплине гормон голоду на людину і чи є він безпечним для людей взагалі. Проте дослідники сподіваються, що нові відкриття стало трохи ближче до створення лікарських препаратів, які допоможуть людям в лікуванні захворювань, які вражають головний мозок, а також негативно впливають на пам’ять і мислення.