Інженери з Японії створили робота, що має скелет і мязи людини

0
227

Японські інженери знову здивували весь світ, створивши чергового корисного робота. В якості прототипу для конструкції використовувався людський скелет. Незважаючи на відсутність новизни у винаході людиноподібних роботів, ця модель забезпечена м’язами, які рухають скелетом. Всі бажаючі змогли переглянути відео, на якому робот рухається, як людина.

М’язи створеного апарату скорочуються і розширюються, подібно людським, приводячи в рух штучні кістки. Таким чином, всі рухи робота аналогічні людським рухів. Незважаючи на відсутність сили в роботизованих м’язах, пересувається японське винахід так само плавно, як і його прототип – людина. Звичайно, хода апарату схожа на ходу дитини, яка тільки вчиться ходити, але і це логічно – розробники тільки почали розробляти у робота функцію людських рухів.

Повідомляється, що в майбутньому розробка японських інженерів може покласти початок впровадження найбільш справжніх людиноподібних апаратів. Вони допоможуть людям освоювати різні роботи, і, можливо, будуть використовуватися для реабілітації хворих, запевняють вчені.

Сьогодні роботи активно використовуються в медичних цілях і деколи справляються з роботою краще людей. Створені роботи-хірурги, діагностики онкологічних захворювань, фармацевти, дистанційні лікарі. Екзоскелети допомагають людям з обмеженими можливостями знову знайти можливість рухатися. Вчені розробили навіть зоотерапевтов – роботів у вигляді тварин, що використовуються в хоспісах та лікарнях, а також роботів-космонавтів, які виконують функцію одного-психолога і сприяють адаптації астронавтів на космічному просторі.

За матеріалами: planet-today.ru