Вчені винайшли новий засіб від мігрені

0
206

Компанія «Theranica» винайшла новий пристрій, який допоможе зменшити гостроту симптомів мігрені. Винахід представлено у вигляді пластиру, який буде кріпитися на руці і контролюватися за допомогою смартфона. Однак у широкому застосуванні новинки поки немає.

Система буде стимулювати нерви на руці за допомогою електричного струму, тим самим зменшуючи гостроту болю при мігрені. Таким чином відбувається блокування сигналу про біль, що виключає її надходження в мозок. Сам пластир буде мати спеціальний чіп, батарейку і електроди, за допомогою яких по бездротовій мережі буде передаватися сигнал в кору головного мозку.

У практичній частині дослідження брали участь близько 171 людини, з періодичними нападами мігрені (не більше 8 в місяць). Слід зазначити, що всі учасники, які брали участь в цьому експерименті, не вживали будь-які медикаментозні засоби для усунення болю протягом місяця.

Всіх учасників розділили на дві групи. Однією давали справжній пластир від мігрені, а друга група отримувала плацебо. Пластир кріпили до верхньої частини руки тоді, коли починався напад, на 20 хвилин. Також, слід зазначити, що протягом двох годин після цієї процедури, заборонялося приймати будь-які медикаментозні засоби.

В результаті таких маніпуляцій було встановлено, що у 64% нападів вдалося досягти зниження гостроти головних болів в половину. Якщо ж процес стимуляції починався практично відразу, то головні болі вдавалося усунути практично повністю.

Коли новий засіб з’явиться в широкому застосуванні, поки сказати складно, так як ще не завершено всі етапи дослідження. Однак якщо пластир вийде на медичний ринок для загального доступу, він цілком може зайняти місце самого ефективного засобу проти мігрені.