Люди стали менше хворіти на рак кишечника

0
217

Вчені з Дармутского коледжу визначили, що кількість тих, хто хворий на рак кишечника, на території США за кілька десятків років впала вдвічі. Можливо, на це вплинуло стрімкий розвиток методів по виявленню і лікуванню онкології або збільшення кількості людей, які виступають за здоровий спосіб життя. Публікація з подібними висновками була опублікована в британському медичному журналі.

Медиками були вивчені випадки появи онкології і кількість смертей від пухлин в кишечнику серед людей старше 50 років. Було зафіксовано зниження захворюваності за останні 40 років на 40% при одночасному зниженні кількості смертей наполовину. При розгляді вікового проміжку (з 1930 року) дослідження показали, що рак ШКТ стали хворіти на 90% менше людей. Через поширеність онкології кишечника і одним із найвищих кількістю смертей від нього поліпшення статистичних даних позитивно вплинуло на статистику по злоякісним пухлинам в цілому.

Намітилися позитивні тенденції не в останню чергу завдяки скринінгу – ряду медичних обстежень, які визначають передраковий стан і пухлини на ранніх стадіях. Між тим, одних скринінгових досліджень недостатньо для пояснення зниження захворюваності, відзначають вчені. Однозначно вплинули на поліпшення статистики по раку кишечника нові методики лікування, які впроваджувалися протягом трьох десятків останніх років. На схильність до хвороби впливає також вживання копченої їжі і ковбас, запровадження здорової дієти, а також використання препаратів нестероїдного типу. Щоб точно з’ясувати, чому зменшилася кількість хворих на рак, потрібно проводити довгострокові дослідження, які будуть включати спостереження за великою кількістю людей.

За матеріалами: lenta.ru