Знайдено безболісний метод лікування карієсу

0
249

Група вчених з штату Алабами винайшла новий метод лікування карієсу, без висвердлювання уражених областей. Однак слід відзначити той факт, що нова методика терапії застосовна тільки в тому випадку, якщо ураження не великі і знаходяться між зубами. Тобто, якщо поверхня кістки відносно гладка і немає великих руйнувань. В іншому випадку, усунення недуги повинно здійснюватися тільки традиційними методами лікування.

В основі нового методу лежить спеціальний перфорований лист і гель. Принцип лікування полягає в наступному – уражена зона ретельно зачищається, накладається сам лист і гель. Гель, проходячи через перфоровану поверхню матеріалу, абсорбується порожниною. На заключному етапі здійснюється запечатування зуба за допомогою світлової лампи, як при звичайному пломбуванні.

Вчені відзначають, що при значному ураженні така методика не підійде, так як гель не призначений для відновлення великих ділянок зуба. Крім цього, дана речовина не раціонально використовувати для зміни форми зуба і нарощування кістки.

Нову методику найближчим часом збираються поставити на потік, але поки тільки в рамках декількох стоматологічних поліклінік. Якщо такий спосіб лікування карієсу себе виправдає, то методика отримає широке застосування.

Вчені, які розробили дану технологію, настійно рекомендують всім, у кого є проблеми стоматологічного характеру, звертатися до лікаря вчасно. В такому випадку, цілком можливо усунення поразки безболісним способом і, само собою, збереження зуба.

Слід зазначити, що новий метод лікування поки що не буде використовуватись для дітей. Пробне використання технології буде застосовано тільки у дорослих стоматологічних клініках.