Близька розгадка таємниці раку простати

0
194

Дослідники з Thomas Jefferson University і ряду інших медичних центрів вважають, що провівши великий ряд дуже складних генетичних досліджень, вони наблизилися до розгадки таємниці раку простати. Успіх буде реальним, коли вченим вдасться зменшити кількість випадків хірургічного втручання, опромінення та інших радикальних методів лікування захворювання, що призводять до серйозних побічних ефектів.

У США рак простати є третім за поширеністю захворювання після раку грудей і раку легенів і найнеприємніше полягає в тому, що ця форма раку дуже погано передбачувана. Лікарі і вчені помітили, що рак простати може довгий час бути в неактивній формі, або швидко розвинутися і вбити пацієнта. Основною проблемою сучасної медицини є навчитися відрізняти одну форму хвороби від іншого.

Ідея вчених полягає в тому, що секрет цього захворювання може бути розкритий в результаті генетичних досліджень, чому афроамериканці мають максимальні шанси розвитку самої небезпечної форми раку простати. Згідно з останніми спостереженнями, проведеними в Prostate Cancer Foundation, афроамериканських чоловіки хворіють в 1.6 рази частіше представників білої раси і у них в 2.4 рази вище вірогідність смертельного результату.

Дане дослідження стало можливим завдяки суттєвому збільшенню кількості афроамериканських добровольців, що беруть участь в клінічних експериментах по вивченню раку простати. До цього дослідники у своїй роботі в основному мали даними, зібраними медичними центрами скандинавських країн, де існує відмінно налагоджена система виявлення та реєстрації захворювання, але ці бази містять відомості про пацієнтів переважно білої раси.

Вчені з Thomas Jefferson University ретельно вивчили клінічні дані 400 чоловіків, які пройшли хірургічне лікування раку простати, і виявили близько 20 генів, званих биомаркерами, пов’язаними з розвитком захворювання. Деякі з них виявилися індикаторами агресивних форм раку, що ведуть до поширення метастази в лімфатичні вузли і в печінку, в тому числі і у прооперованих пацієнтів.

Результати останнього дослідження опубліковані в журналі Clinical Oncology.

У той же час лікарі з Institute of Cancer Research в Лондоні заявили, що вони склали всеохоплюючу карту генетичних мутацій, виявлених при виникненні агресивних форм раку простати. Результати були опубліковані два місяці тому в журналі Cell.

Дослідники вважають, що вони наблизилися до розгадки таємниці освіти і розвитку небезпечного захворювання.

За матеріалами: www.natureworldreport.com
Автор: Євген Смирнов