У Росії покращилась статистика смертей від інфаркту, але зросла кількість померлих від раку

0
202

За інформацією російської статистики, за період січень-травень поточного року рівень смертності в РФ порівняно з минулим півріччям знизився на 3%. Наприклад, туберкульоз забрав життя людей, кількість яких менше, ніж у минулому році, на 18%. Від хвороб дихання стали вмирати на 14% менше, а від недуг інфекційного типу – на 2% менше людей.

Сама сумна статистика в Росії по смертності – хвороби серцево-судинної системи та рак. Якщо щодо смертності від захворювань серця і судин статистика покращилася на 6%, то тих, хто помер від новоутворень, стало більше на 0,3% (так, у Москві зростання склало 4%). Вчені пояснюють збільшення смертності від ракових хвороб одночасним зниженням аналогічного показника за іншим хворобам. Цілком ймовірно, що раніше багато хто просто не доживали до того моменту, коли їм ставили діагноз «рак». У Японії навіть провели дослідження на цю тему, яке дало несподіваний результат: раніше людина могла померти від інсульту в 60 років, а зараз може дожити до 80, але при цьому захворіє на рак.

З цього приводу керівник комісії у Громадській палаті з охорони здоров’я Володимир Нероєв вважає, що зниження смертності від хвороб серця і судин було досягнуто завдяки впровадженню високотехнологічних методик лікування захворювань. При цьому підвищення смертності від раку пояснюється пізнім виявленням хвороби на прийомі у лікаря. З цієї причини важлива роль відводиться проведенню диспансеризації та профосмотрам.

Як повідомили журналістам у МНИИОИ Герцена, за результатами проведених досліджень спостерігається тенденція збільшення виживання хворих на рак в п’ятирічний період на 3% при одночасному зниженні летальності на 14%. Через це збільшується кількість лікарів, які діагностують і лікують ракові захворювання.

За словами керівника Протиракового товариства країни Давида Заридзе, збільшення смертності від раку в Росії – тимчасовий показник, який досягається завдяки статистичним коливань. Вже відзначено зниження кількості хворих, причому знижується смертність серед чоловіків, ніж у жінок. У дівчат частіше виявляється рак молочної залози або статевих органів, зокрема, шийки матки, від якої підвищилася смертність. На жаль, рак шийки матки на перших стадіях виявити поки неможливо.

За матеріалами: izvestia.ru