Інкапсульовані клітини підшлункової залози допоможуть завершити з інєкціями інсуліну

0
236

Нове дослідження показує, що, об’єднуючи їх в новому біоматериалі, імплантовані клітини підшлункової залози людини можуть витримати атаку імунної системи у мишей протягом 6 місяців, зберігаючи при цьому свою здатність відчувати низький рівень цукру в крові і виробляти інсулін у відповідь.

Досягнення наближає той день, коли діабет 1 типу у пацієнтів більше не буде змушувати щодня робити ін’єкції інсуліну. Це описано в публікаціях двох статей в Nature Medicine і в Nature Biotechnology.

Цукровий діабет 1 типу виникає, коли імунна система атакує клітини острівця підшлункової залози, руйнуючи їх здатність виробляти інсулін, гормон, який організм використовує для управління глюкозою або цукром у крові.

Пацієнти з цукровим діабетом 1 типу повинні вимірювати їх рівень глюкози кілька разів в день і робити ін’єкції інсуліну самостійно, щоб зупинити гіперглікемію.

Крім незручності і обмежень у повсякденному житті, точного контролю глюкози в крові важко досягти, і він несе підвищений ризик довгострокових медичних проблем.

Дослідники працюють над способами поліпшення методів лікування діабету 1 типу. Один з них полягає в заміні зруйнованих островковых клітин в підшлунковій залозі здоровими клітинами, які можуть відновити контроль глюкози і вивільнення інсуліну.

Тим не менш, успіх обмежується тим, що пацієнти повинні приймати імунодепресанти, бо їх імунна система розпізнає імплантовані клітини, як ворогів і нападає на них.

У нових роботах, дослідники з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету в Кембриджі, припускають, що інкапсуляції островковых клітин в новий біоматеріал, який вони розробили, може подолати проблеми імунної атаки.

Новий біоматеріал являє собою похідне альгінату, матеріалу, спочатку виділеного з бурих водоростей.

Після дослідів з сотнями похідних альгінату, дослідники зупинилися на двоокису триазольного-тиоморфолина (ТМТД). Вони імплантували інкапсульовані клітини людини в ТМТД в черевну порожнину тварин.

Імплантованих клітин відразу почали виробляти інсулін у відповідь на рівень глюкози в крові, і продовжував робити це протягом 174 днів, протягом усього періоду дослідження.

Якщо дослідження зможе бути відтворене на людях, то в один прекрасний день, дослідники зможуть звільнити людей від необхідності ін’єкції інсуліну.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com