Навіть невелика кількість алкоголю впливає на роботу мозку

0
202

Науковці з Оксфордського університету і Лондонського коледжу провели масштабне дослідження і встановили, що навіть невелика кількість алкоголю може вкрай негативно позначитися на роботі головного мозку. Інформація про результати цього дослідження вже розміщена в офіційних джерелах, передає «Deccan Chronicle».

Так, на думку вчених, навіть незначне, але регулярне вживання спиртних напоїв може призвести до руйнування головного мозку, і, як наслідок, призводить до порушення когнітивних здібностей. Такі висновки були зроблені на основі анамнезу і клінічних даних понад 550 осіб. Зазначається і те, що серед добровольців були як ті, хто зловживає алкоголем, так і люди, які в помірній кількості вживали спиртні напої або виключили їх зовсім.

На думку вчених, такий стан речей обумовлено наступним – при вживанні алкоголю (неважливо в якій дозі) підвищується рівень атрофії гіпокампу. Ця ділянка мозку відповідає за орієнтацію в просторі і пов’язана з пам’яттю.

В ході практичних досліджень було встановлено, що найбільший ризик розвитку таких патологічних процесів був у тих людей, які в тиждень вживали близько 30 одиниць алкоголю. Проте відзначається і те, що у тих людей, які в тиждень вживали не більше 20 одиниць, що цілком можна вважати помірною дозою, ризик розвитку когнітивних порушень і руйнування білої речовини був істотно вище, ніж у тих, хто взагалі не вживає спиртні напої.

При проведенні практичного експерименту вчені брали до уваги вік, анамнез особистий і сімейний, соціальний стан людини та інші фактори, які могли вплинути на результати, однак спадково-причиною зв’язку виявлено не було. Також у ході досліджень не було встановлено фактора, який можна було б розцінювати як позитивний для здоров’я людини і функціонування головного мозку зокрема.