Пологи у воді не несуть додаткового ризику

0
203

Такі пологи не особливо небезпечні для новонароджених, згідно з даними дослідження, опублікованого в Журналі акушерства і жіночого здоров’я.

Пологові басейни використовувалися протягом деякого часу в Європі, Австралії і Новій Зеландії. В США, вони придбали популярність. Тим не менш, проблеми безпеки викликали суперечки.

Занурення у воду під час пологів, як думають, має різні переваги, в тому числі меншу потребу в знеболюванні і, теоретично, зменшення шансів травми піхви, при цьому промежину стає більш пружною і розслабленою у воді.

Вода, як вважають, зменшує рівень стресових гормонів і знижує кров’яний тиск, послаблюючи напруженість матері. Дитина, проходячи з амніотичної рідини в теплу воду, отримує менше стресу, що, можливо, знижує ускладнення для плода.

Однією з проблем є можливість потонути. Коли діти народжуються, у них є «рефлекс занурення», це означає, що вони здатні блокувати горло під водою. Це означає, що у них мало шансів потонути. Тим не менш, випадки утоплення були зареєстровані.

Існує також невеликий ризик того, що вода буде потрапляти в кровотік матері, у результаті чого розвивається водна емболія. Викликає побоювання страх додаткового впливу інфекції, хоча, як показало одне дослідження, це малоймовірно.

Дослідники з Університету Штату Орегон (OSU) вивчили дані майже на 17000 жінок, які народили в США між 2004-2009 роками. Більшість народжували за участю професійних сертифікованих акушерок.

З 17000 зареєстрованих пологів, більше 6500 були водними пологами. Всі вони проходили в спеціальному пологовому будинку або будинку. Жоден із аналізованих пологів не проводилися у лікарні.

Оцінки за шкалою Апгар, записані для немовлят, народжених у воді, були не нижче, ніж у інших новонароджених. Шанси переведення їх в палату інтенсивної терапії, протягом перших 6 тижнів життя, були не вище ніж у новонароджених. Тим не менш, матері, які народили у воді, мали на 11% більше шансів розривів промежини, ніж ті, хто цього не зробив.

Провідний автор дослідження Маріт Бовберг, вважає, що вигоди від водних пологів нівелюються ризиком розриву у деяких жінок.

Вона закликає жінок, добре розглянути плюси і мінуси кожного варіанту пологів, перш ніж прийняти рішення. Все індивідуально.

Дані показують, що водні пологи є безпечним варіантом для тих жінок, які стикаються з низьким ризиком ускладнень в процесі пологів. Але рішення необхідно приймати спільно з лікарем.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com