Куріння може провокувати нові захворювання

0
227

Група вчених з Американського дослідницького центру здоров’я встановила, що систематичне паління може призвести не тільки до розвитку онкологічного захворювання, але і до зараження деякими інфекційними захворюваннями.

Так, вчені провели кілька практичних досліджень, в ході яких було проаналізовано більше 200 клінічних картин і загальних анамнезов людей, які мають стаж курця більше 15 років. За результатами досліджень вчені прийшли до висновку, що насправді смертність від цієї шкідливої звички на 17% більше, ніж це вважалося раніше. Слід зазначити і те, що далеко не завжди летальний результат наступав саме від онкологічного захворювання – раку легенів або горла. В деяких випадках людина помирала через інфекційного або запального процесу, серед етіологічних факторів якого було і куріння.

Вчені відзначили, що у 5% випадків куріння спровокувало розвиток раку простати, що також призводило до летального результату. Крім цього, у 15% випадків діагностували захворювання верхніх дихальних шляхів, проблеми з ШКТ, в тому числі і аденокарцинома шлунка. Слід відзначити і той факт, що у всіх цих випадках куріння стало одним з етіологічних факторів, а не прямою причиною розвитку патологічного процесу.

Медики відзначають і те, що курці мають набагато більше шансів заразитися інфекційними захворюваннями, ніж ті, які ведуть здоровий спосіб життя. При цьому не грає ролі, яку саме тютюн курить людина, якої якості сигарети – негативний вплив на організм людини виявляється в рівній мірі. Також, слід розуміти, що шкоду здоров’ю завдається не тільки тоді, коли людина безпосередньо викурює сигарети, але і в тому випадку, якщо він просто вдихає цигарковий дим.