Вживання опіатів вагітними призводить до ризику розвитку абстинентного синдрому у новонароджених

0
223

Більш широке використання запропонованих опіатів серед жінок під час вагітності, ймовірно, сприяло зростанню в неонатального абстинентного синдрому. Такі дані описуються в редакційній статті журналу «The BJM».

Неонатальний абстинентний синдром (НАС) є серйозним захворюванням, яке розвивається в тому випадку, коли у новонародженого виникає залежність від незаконних або відпускаються за рецептом наркотиків, ще до його народження.

Дослідження, опубліковане Центрами з Контролю і Профілактики Захворювань (CDC) описує його як сукупність фізіологічних і нейроповеденческих ознак, які проявляються у новонароджених, які зазнали звиканню до рецептурних або незаконних наркотиків, приймається матір’ю під час вагітності.

НАС розвивається, коли плід стає фізично залежних від опіоїдів в утробі матері, потім, при народженні, з-за різкого припинення надходження наркотику через кров матері, розвиває основний симптомокомплекс.

У США, за оцінками, 14-22% вагітних жінок отримують рецептурні опіоїди під час вагітності. Збільшення було пов’язано з паралельним підвищенням неправильного використання, фатальних передозувань і використання героїну.

З 2000 по 2009 роки, частота НАС у США зросла з 1,20 до 3,39 на 1000 живонароджених, а з 2004 по 2013 роки, відсоток днів, проведених новонародженими в реанімації з приводу НАС, зріс з 0,6% до 4,0%.

Одне дослідження повідомило, що дія метадону до народження приводить до значно більшого ризику виникнення НАС, ніж при дії бупренорфіну.

Ефекти впливу опіатів на мозок плоду невідомі, але були виявлені вроджені дефекти центральної нервової системи в дослідженнях на гризунах.

Вживання опіоїдів під час вагітності може привести до дефектів нервової трубки ембріона.

Опіоїди можуть порушити взаємну любов між матір’ю і дитиною. Були зареєстровані когнітивні порушення у дітей і молодих людей, які народилися у жінок, які зловживали опіоідами під час вагітності, хоча це може залежати від застосування інших лікарських засобів або факторів способу життя.

Нора Волков, директор Національного Інституту по Зловживанню Наркотиками в Національному Інституті Здоров’я і автор редакційної статті вважає, що зростаюча захворюваність НАС пов’язана з більш високими темпами, при яких опіоїди призначаються жінкам під час вагітності, безпосередньо лікарями.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com