Вчені розробили препарат, який може відновлювати нервові клітини

0
291

Слід зазначити, що раніше вчені були практично впевнені в тому, що нервові клітини гинуть остаточно і відновлення неможливо. Зараз група наукових працівників прийшла до висновку, що такий процес цілком звернемо, так як для цього розроблений спеціальний препарат. Якщо випробування пройдуть успішно, то, можливо, з’явиться нова методика лікування багатьох захворювань, які пов’язані з нервовою системою.

На даний момент говорити про широке застосування такого препарату рано, так як тільки йдуть лабораторні випробування. Однак слід зазначити і те, що відновити, навіть за допомогою цього препарату, можна буде не всі клітини. Препарат впливає на ті організми, які були сильно травмовані і не загинули остаточно. Але і такі показники дають можливість відновлювати роботу нервової системи навіть при серйозних травмах.

На думку вчених, за процес відновлення нервових клітин відповідає така речовина як 4-аминопиридин. Слід зазначити, що ця ж речовина використовують для лікування розсіяного склерозу та хронічного захворювання нерва. В ході практичних досліджень науковцями було встановлено, що спектр дії 4-амінопіридину істотно ширше, ніж це передбачалося раніше. Також було з’ясовано, що ця речовина здатна в сукупності з іншими хімічними сполуками відновлювати нервові клітини. Саме на підставі таких висновків, вчені розробили препарат.

Зараз проходять випробування нового засобу на лабораторних мишах. Ученим треба точно з’ясувати розвиток процесу відновлення нервової клітини, можливі побічні ефекти і протипоказання. Тільки за результатами цих робіт можна буде говорити про широке застосування речовини.