Перегляд телевізора може погіршити когнітивні функції

0
211

Відсутність фізичної активності і сидіння протягом тривалих періодів часу, як відомо, справляють негативний вплив на здоров’я. Також, нещодавно було досліджено вплив вищеописаного на когнітивні функції у дорослих. Нове дослідження, опубліковане в «JAMA психіатрія».

Вчені, звертаючи увагу на здоров’я в довгостроковій перспективі, вже давно турбуються про наслідки сидячого способу життя, особливо із зростанням популярності телевізорів і комп’ютерів.

Наслідки сидячого способу життя для здоров’я, як відомо, включають в себе більш високий ризик серцево-судинних захворювань, деяких видів раку, діабету 2 типу та ожиріння.

Фізично активні люди, крім того, живуть довше і менш схильні до депресії. Також з’явилося більше доказів того, що фізична активність допомагає поліпшити або зберегти, когнітивні функції.

Нинішнє дослідження, очолила Тіна Хоанг з Північного Каліфорнійського Дослідницького Освітнього Інституту при Медичному Центрі у Справах Ветеранів.

Результати попереднього британського дослідження, опублікованого в 2003 році, розглянули взаємозв’язок між фізичною активністю в 30-літніх людей і подальшим когнітивним здоров’ям у подальшому житті. Дослідження показало, що фізичні вправи в 36 років були пов’язані зі значно меншою швидкістю зниження пам’яті у віці 43-53 років.

Нинішнє дослідження є першим у своєму роді, яке звернув погляд на сидячий спосіб життя, перегляд телевізора, фізичні вправи і довгострокові когнітивні ефекти у людей у віці 18-30 років.

У дослідженні використовувалися дані 3247 дорослих, яких було приблизно порівну між чоловіками і жінками, білими і чорними. Дані учасників, з п’яти міст США, були взяті з дослідження по ризику розвитку синдрому обкрадання коронарних артерій у молодих людей (CARDIA).

Учасники заповнювали опитувальники, в яких необхідно було вказати середня кількість годин, проведений біля телевізора і витрачений на вправи. Дані збиралися кожні 2-5 років, у період між 1985-2011 роками.

Через 25 років, кожен учасник вирішив комплекс з трьох когнітивних тестів. Дослідження показало, що ті, хто був менш активним і провів більше часу перед телевізором, виявив погіршення результатів, крім тестів на вербальну пам’ять.

Отримані результати ще раз підкреслюють шкоду сидячого способу життя і низької фізичної активності.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com