Йога робить позитивний вплив на роботу серця

0
263

Пацієнтам, які страждають від будь-яких серцево-судинних патологій, рекомендовано займатися йогою і іншими аеробними вправами. Позитивний результат обумовлюється тим, що такі засоби допомагають знизити кров’яний тонус, привести в норму індекс маси тіла і концентрацію холестерину в крові. До такого висновку прийшла група дослідників з Кардіологічного коледжу США.

Зміна способу життя позитивно впливає на загальний стан людського організму, зокрема, в значній мірі знижує ризики смертельного результату від недуг з боку серцево-судинної системи. Найбільш часто пацієнтам з подібними проблемами рекомендують займатися індійської йогою.

Проте в новому дослідженні вчені з’ясували, що поєднання такого способу терапії з аеробними вправами є більш ефективним, ніж подібні заняття окремо. Особливо це показано особам, які страждають від ожиріння і цукрового діабету 2 типу.

Для підтвердження своєї теорії, щодо впливу таких помірних фізичних навантажень на людський організм, вчені зібрали і проаналізували дані понад 700 пацієнтів, що мають ту чи іншу серцево-судинну хворобу. Добровольці були розділені на 3 групи. Перша – займалася аеробними вправами, друга – йогою, а третя – обома видами фізичної активності. Учасникам кожної групи необхідно було пройти 3 курсу занять, кожен з яких тривав півроку.

По завершенню дослідження стало відомо, що учасники з 1 і 2 групи показали зниження артеріального тиску, рівня холестерину і тригліцеридів у крові, а також втратили зайву масу тіла. Однак аналогічні показали третьої категорії досліджуваних, були в 2 рази вище, що вказує на більшу ефективність комплексного виконання йоги і аеробних вправ. Більш того, це дає можливість не тільки нормалізувати роботу серця, але і дозволяє людям стати більш витривалими.