Хочете бути здоровими? Просто відмовтеся від цукру

0
276

Останнім часом у науковому світі спостерігається певний підвищений інтерес до такого харчового продукту, як цукор. Більше того – серед учених час від часу розгораються запеклі суперечки з приводу того, що буде, якщо повністю відмовитися від цукру. Так, одні вважають, що в цьому, безперечно, криється велика користь для людського організму, а інші вважають, що шкоди тут однозначно більше і повністю виключати такий продукт з раціону не можна.

Ще одне дослідження з цього питання провели американські вчені з Університету Північної Кароліни. На їх думку, нічого поганого не станеться, якщо повністю відмовитися від такої харчової добавки. Однак у той же час відзначається, що виключити цукор з раціону повністю не вийде. Обумовлено це тим, що солодка добавка є і в інших продуктах – соусах, випічці, кисломолочних десерти, соки і так далі.

Якщо виключити зі свого раціону цукор в чистому вигляді, то користь для здоров’я буде досить-таки відчутна. Як показали останні дослідження, тільки протягом перших двох-трьох тижнів відмова від цукру призводить до того, що рівень холестерину в організмі зменшується на 10%, а кількість тригліцеридів на 30%. Але і це ще не все.

Результати практичних робіт показали, що відмова від цукру поліпшує роботу серцево-судинної системи, знижує ризик розвитку інсульту та цукрового діабету. А якщо взяти до уваги той факт, що солодке, вжите в першій половині дня, викликає сонливість, то істотно поліпшується пам’ять і концентрація. Отже, ваш день стає більш продуктивним.

Не можна не врахувати і той факт, що зменшена кількість споживання солодкого призводить до здорового схуднення, що також є плюсом.

Правда, деякі вчені вважають, що повна відмова від цукру (в чистому вигляді, а замінник), призводить до уповільнення роботи головного мозку, тому невелика кількість цієї добавки не завадить.