Підвищення на роботі може стати причиною погіршення здоровя

0
198

До таких висновків прийшли вчені з Стокгольмського дослідного центру. На їхню думку, кар’єристи більш схильні до деяких захворювань. Такі припущення були підтверджені дослідними даними.

Для практичної частини робіт було відібрано 1400 чоловіків і 2000 жінок. Слід зазначити, що серед волонтерів були люди, які отримували підвищення по кар’єрних сходах по кілька разів за останні 2 роки і ті, які займали одне і те ж місце.

Вченими було встановлено, що ті люди, які були на одному і тому ж робочому місці, не мали проблем зі здоров’ям. Потрібно відзначити, що вчені брали до уваги не тільки фізичне, але і психологічне здоров’я людей.

Що стосується тієї групи, в якій знаходилися кар’єристи, то тут було набагато більше людей, які з моменту підвищення по службі починали хворіти. На думку вчених, такий фактор обумовлений тим, що людина на новому робочому місці починає більше нервувати і на початковому етапі боїться не впоратися з завданнями і, як наслідок цього, втратити роботу.

У чоловіків найбільш часто спостерігається депресія і проблеми з психологічним здоров’ям. Що стосується жінок, то у них найчастіше зустрічаються проблеми соматичного характеру. Однак по закінченню 4-6 років стан здоров’я стабілізується.

У світлі таких результатів досліджень, вчені рекомендують правильно планувати свій робочий час, яку б посаду ви не займали. Логічно припустити, що психологічне перенапруження буде відображатися і на працездатності, і на фізичному здоров’ї. Тому слід правильно розставляти пріоритети і не тільки добре працювати, але й відпочивати. Якщо ж депресія або які-небудь інші психологічні проблеми дають про себе знати, слід звернутися за допомогою до фахівців.