Молоді мами занадто рано привчають дітей до твердої їжі

0
246

Багато молоді матері привчають дітей до твердої їжі значно раніше, ніж це робити необхідно. Саме таке відкриття було зроблено в області педіатрії американським Центром з контролю і профілактики захворювань. Зокрема це відкриття показало, що близько 40% батьків починали вводити в раціон харчування дитини тверду їжу до досягнення нею віку чотирьох місяців. Між тим, Американською академією педіатрії було відзначено, що введення в раціон твердої їжі протипоказано дітям віком 4-6 місяців.

Лікарі закликають матерів до годування малюків виключно грудьми до досягнення ними шести місяців, причому з цього часу, при введенні твердої їжі, грудне вигодовування також має продовжуватися в комплексі з додатковим харчуванням. Подібна схема годівлі повинна бути дотримана до досягнення дитиною першого року життя. Як вказують дані Академії, в більшості випадків до твердої їжі діти готові у віці від півроку через придбання ними навичок утримання голови, сидячи у високому кріслі зі спинкою і навички відкривання рота для вживання такої їжі. Крім того, до цього часу відзначається також і відповідність їх ваги позначці, принаймні, в 13 фунтів (що становить близько 5,9 кг).

Командою експертів були зібрані і вивчені дані щодо близько 1300 мам, почали вводити в раціон малят твердої їжі протягом першого року їх життя. Зокрема в учасниць дослідження з’ясовувалося, з якої саме причини вони прийняли рішення перевести дитину на таку їжу. Як показали результати, близько 40,4% мам почали давати своїм дітям тверду їжу у віці до чотирьох місяців.

Що стосується найбільш поширених причин, що стали підставою прийняття такого рішення, то вони полягають у наступних моментах:

  • «Дитина здається голодним»;
  • «Дитина вже достатньо доросла для подібної їжі»;
  • «За рахунок такого харчування дитина вночі спить довше»;
  • «Хотілося годувати дитину додатково чим-небудь, крім грудного молока»;
  • «Дитина хотів тієї їжі, яку я вживаю»
  • «Лікар або інший медичний працівник) сказав, що дитині пора давати тверду їжу».

Додатково зазначалося також надання впливу з боку родичів і друзів до прийняття рішення щодо раціону дитини. Примітно, що саме подібний вплив у багатьох випадках є визначальним чинником у прийнятті рішення нарівні з недостатньою кількістю грудного молока у матері. Мами, переводять своїх малюків на раціон харчування, що включає тверду їжу, за твердженням фахівців, раніше, ніж це слід робити, як правило, неодружені, у них більш низький рівень освіти і у них немає відповідного досвіду материнства. Тому, власне, вони легко приймають подібні рішення під впливом переважно громадської думки.

Фахівці нагадують, що раннє введення в раціон дитини твердої їжі протипоказано, тому як організм малюка просто до такої їжі не готовий. При ранньому ж введення таких продуктів висока ймовірність підвищення ризику розвитку ряду хронічних захворювань (зокрема стосовно травної системи). Крім цього, таке рішення може означати, що ті переваги, які являє собою грудне вигодовування, для дитини, що перейшов на тверду їжу, стають виключеними.

До речі, попередні дослідження вказують на те, що діти, яких до віку шести місяців годували виключно грудним молоком, у меншій мірі згодом схильні до розвитку астми з тими симптомами, які відповідають їх віку. Також вчені припускають, що ця інформація може застосовуватися для переконання матерів в тому, наскільки важливо для малюків грудне вигодовування поряд з виключенням до зазначеного віку твердої їжі в раціоні.