Сіль може призвести до деградації когнітивних функцій

0
195

Те, що надмірне вживання солі – це вкрай шкідливо для організму, знає практично кожна людина. Однак, як з’ясували американські вчені, негативно ця біла приправа позначається не тільки на роботі шлунково-кишкового тракту. Занадто велика її кількість в добовому раціоні може призвести до деградації когнітивних функцій людини.

В результаті проведення досліджень вчені з’ясували, що надмірне вживання солі навіть протягом трьох тижнів призводить до ендотеліальної дисфункції, внаслідок чого зменшується мозковий кровотік, розвиваються когнітивні порушення. Однак на показники артеріального тиску це не впливає.

Теоретичні припущення вчених були підтверджені в ході клінічних випробувань. Як і в більшості випадків, експериментальна частина проводилася на мишах. Лабораторних гризунів протягом трьох тижнів годували по раціону высокосолевой дієти. Результати дослідження повністю підтвердили припущення вчених – крім проблем з шлунково-кишковим трактом, у піддослідних мишей почалися проблеми з кровообігом. Але є й один позитивний фактор – такі зміни оборотні – після того як раціон гризунів нормалізували, їх стан покращився.

Вчені говорять про те, що оптимальна кількість солі в добу – не більше п’яти грамів. За статистикою, щодня більше половини людей на планеті вживає солі на 80-140% більше. Зрозуміло, що це не сама приправа в чистому вигляді: велика частина хлориду натрію надходить в організм шляхом вживання шкідливої їжі (напівфабрикати, фаст-фуд, різні смакові приправи, сухі сніданки). Тому настійно рекомендується переглянути свій раціон і виключити надмірну кількість солі, щоб запобігти розвитку серйозних проблем зі здоров’ям.