Вчені-фізики зможуть визначати наявність ракових клітин за допомогою методик, що застосовуються у фізиці

0
204

Протягом тривалого періоду часу вчені з усього світу проводили експерименти, в ході яких було встановлено, що ракові клітини в організмі людини є можливість виявляти за допомогою методик, які активно застосовуються у фізиці. Зокрема, онкологічні новоутворення злоякісного характеру можна буде діагностувати за допомогою спектроскопії. Основу даного дослідження складає розсіювання променів світла. Але крім цього методика є унікальною, так як дає можливість фахівцям вивчати клітини людського тіла на молекулярному рівні.

В ході проведення досліджень вчені за допомогою спектроскопії відрізняли людський інсулін у кров’яному руслі від штучно введеного. Даний метод дає можливість вивчати будову біоматеріалів. Цю особливість фахівці надалі хочуть використовувати для пошуку в організмі людини ракових клітин, точного визначення їх виду, а також прогнозування подальшого прогресування онкологічного захворювання. Зараз же спектроскопію почали застосовувати, щоб діагностувати у пацієнтів рак легенів, але надалі фахівці планують застосовувати його для виявлення онкології і в інших життєво важливих органах і тканинах.

Варто відзначити, що таке явище, як «гігантська комбінаційне розсіювання» вперше було виявлено в сімдесятих роках минулого століття, але активно використовувати його почали лише в нинішній час. Методику не застосовували раніше, так як розсіювання було дуже слабким (більш слабким, ніж флюоресценція). Зараз же для його посилення використовують додаткові «підкладки». Вчені впевнені в тому, що застосування спектроскопії допоможе проводити діагностування ракових новоутворень на ранніх стадіях їх розвитку. Рання діагностика допоможе їх ефективно усувати.