Надрукована на 3D-принтері кісткова структура дозволяє тканини регенерувати

0
185

3D-друк тепер може допомогти кістки людини, яка зазнала значні пошкодження, регенерувати, згідно з дослідженням, представленим 19 січня 2016 року, на конференції «Друк для майбутнього», яка проходила в Інституті фізики в Лондоні, Великобританія.

Технологія Швидкого прототипування (RP), попередника 3D-друку існувала приблизно з 1980-х років, але тільки порівняно стала популярною.

Дизайнери використовували методи 3D-друку для створення різних елементів, від коштовностей до індивідуалізованих бутс і навіть підлогових годин. Одна група в даний час працює над створенням крила літака.

Медичний світ покладає великі надії на 3D-друк. Пацієнти, які проходять лікування раку або ті, хто переносив великі переломи, втрачає великий обсяг кісткової тканини. Синтетичні замінники кістки можуть бути використані замість втраченого матеріалу, але вони виходять досить незручними для роботи і це може бути проблемою.

Маноліс Папастравроу з Університету Ноттінгема, Великобританія, створила мікроструктуру 3D-друкованої кісткової тканини. Вона забезпечує тимчасовий міст, який дозволяє оживити регенерацію природного тканини. Це може бути зроблено для того, щоб відповідати вимогам точних розмірів і форм індивіда, заснованих на даних медичної візуалізації. Будучи пористої, тканина може забезпечити кровотік і зростання.

Каркас складається з тих же мінералів, що і в натуральній кістки. Вони можуть розчинятися у міру одужання пацієнта, і після нові тканини замінять його.

Дослідники вивчали, як зростання кристалів при негативних температурах може бути використаний спільно з методами 3D-друку, щоб структурувати матеріал в різних порядках. Вони імітували структури, які існують у біологічних матеріалах.

Команда вважає, що об’єднання 3D-друку з заморожуванням дозволить розробити більш швидкий, більш економічне виробництво медичних приладів. Пористість зазвичай послаблюють матеріал, але в даний час технологія здатна подолати це і показати, як 3D-друк може поліпшити біоматеріали без необхідності досягнення високого дозволу.

Дослідники уточники, що ніяких клінічних досліджень досі не відбулося, так як команда, як і раніше працює над поліпшенням механічних властивостей кісткових балок.

Дослідники повідомили, що ця технологія також може бути використана в контрольованому вивільненню лікарських засобів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com