Вчені встановили нову мутацію пташиного грипу

0
199

Перший прояв мутації вірусу штаму H7N9, більш відомого як пташиний грип, було встановлено вченими на території Китаю. Ця мутація зафіксована на генетичному рівні. Повідомляє дану інформацію англомовна газета Гонконгу «South China Morning Post».

Експерти говорять про те, що ця мутація негативно вплине на всіх птахів, яким передасться цей вірус. Цього схильні не тільки пернаті в дикій природі, але і домашні птахи. В результаті це призведе до збільшення кількості смертності особин. Також висуваються припущення, що цей вірус є ще більш смертоносним саме для домашніх птахів. Існує небезпека передачі вірусу від них людям.

Контролюючи ситуацію, Всесвітня Організація охорони Здоров’я отримала інформацію від китайських властей про те, що в одній з провінцій – у Гуаньдун дві людини інфіковані грипом. У них взяли біоматеріал на дослідження, і в результаті була встановлена мутація. Незважаючи на це, панікувати ще рано. Передачу вірусу від людини до людини ще не підтвердили, тому, як цей грип буде поширюватися і з якою швидкістю, ще не відомо.

Люди, хворі на пташиний грип, були інфіковані через контактів з птахами – переносниками вірусу. Ці пернаті в подальшому померли, а люди були госпіталізовані. Один пацієнт уже одужав і був виписаний, а другий продовжує лікування.

Всі дослідження штаму H7N9 показують, що необхідно скоротити контакти домашньої птиці з дикими особинами, від яких вони можуть підчепити вірус. Заразити людину може тільки птах. Між людьми грип не передається, але щоб уникнути зараження, потрібно якомога менше контактувати з пернатими. Незважаючи на ці застереження, серед жителів Китаю випадки зараження пташиним грипом з мутацією вірусу частішають. Скільки буде інфікованих, поки ще рано говорити.