Стовбурові клітини можуть допомогти хворим на остеопороз

0
245

Ін’єкція стовбурових клітин може, в один прекрасний день, що дозволить відновити нормальну структуру кісткової тканини у пацієнтів з остеопорозом, кажуть дослідники, які досягли такого відновлення у мишей. Результати дослідження були опубліковані в виданні Stem Cells Translational Medicine.

У всьому світі більше 200 мільйонів чоловік живуть або з постменопаузальным остеопорозом, який відомий як тип 1 і їм страждають жінки, або з остеопорозом пов’язаних з віком або 2 типу, до якого схильні обидві статі.

При остеопорозі 2 типу, відбувається зменшення у внутрішній структурі кістки. Кістка стає тонше і менш щільною, і вона більше не може функціонувати належним чином.

У всьому світі, остеопороз другого типу призводить до переломів у 8,9 млн. щорічно. Найбільш поширеними є переломи шийки стегна, що призводить до інвалідності і навіть до смерті.

В даний час існує тільки один препарат доступний для лікування остеопорозу 2-го типу, а його ефективність триває протягом 2-х років.

Стовбурові клітини є “попередником” клітини, що означає, що вони можуть ділитися і змінюватися для того, щоб стати будь-який інший кліткою. В Університеті Торонто, Канада, вчені вперше виявили стовбурові клітини в 1960 роках.

Дослідники з Університету Торонто і лікарні Оттава захотіли дізнатися, чи можливо лікування стовбуровими клітинами за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин (MSC) у мишей.

Вони є популяцією клітин-попередників опорно-рухового апарату, який включає в себе скелетні стовбурові клітини. MSCs можуть стати кістковими клітинами, також вони можуть бути пересаджені між окремими особами без ризику відторгнення.

Старший автор дослідження, професор Вільям Стенфорд, який є старшим науковим співробітником Оттавської лікарні і професором Університету Оттави. В попередніх дослідженнях, він виявив зв’язок між дефектами в MSC і пов’язаних з віком остеопорозом у мишей.

У цьому дослідженні, вчені припустили, що якщо остеопороз виникає через несправні MSCs, то пересадка здорових MSCs може мати терапевтичний ефект, тому вони вводили MSCs від здорових мишей в організм мишей з остеопорозом.

Через 6 місяців, що становить чверть тривалості життя миші, команда виявила, що кістки відновили функціональну структуру здорової тканини.

Дослідники сподіваються, що отримані результати можуть привести до нового способу лікування остеопорозу, чи навіть затримати її початок на невизначений термін.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com