Дослідники встановили, яким способом можна легко поліпшити память

0
256

Вивчення можливостей людського мозку – це напрям, в якому працює величезна кількість фахівців у всьому світі. Вивчаються всі аспекти його роботи. Але найбільше вчених цікавить саме питання пам’яті – чому людина запам’ятовує ті чи інші події, а інші забуває, як можна провести стимуляцію пам’яті, щоб запам’ятовувати набагато більше інформації, що надходить?

Зараз же були оприлюднені результати досліджень, які проводила група науковців з Шотландії спільно зі своїми колегами з Америки. Було встановлено, що різні нові і цікаві враження, які отримує індивід, благотворно впливають на пам’ять, і це навіть у тому випадку, якщо між ними і визначеним об’єктом не відзначається абсолютно ніякого зв’язку.

Досліди проводилися на лабораторних мишах. Суть експерименту полягала в тому, що фахівці заздалегідь ховали в піску харчові гранули, і гризунам треба було їх швидше знайти. Місця, де розташовувалися гранули, змінювалися щодня. В ході такого експерименту вченим вдалося з’ясувати, що ті особини, які за 30 хвилин до початку пошуків їжі, отримували новий досвід, швидше знаходили гранули. Під новим досвідом мається на увазі, наприклад, дослідження певної території.

Група фахівців припускає, що через отримання нових вражень і досвіду в області мозку індивіда, яку іменують «блакитне пляма», вивільняється певна кількість специфічної речовини – дофаміну, яка впливає на іншу зону мозку, де відбувається закріплення отриманого досвіду. Це відкриття стало дійсно проривом. Зараз вчені продовжують дослідження в цій області, але припускають, що таке відкриття надалі може бути використано як з метою підвищення ефективності навчання, так і з метою складання методик лікування патологій, основним симптомом яких є порушення пам’яті.