Зелений чай допомагає при захворюваннях кісткового мозку

0
220

Достеменно відомо, що зелений чай один з найкорисніших напоїв. Він чудово тонізує, допомагає налагодити роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту і ефективний при серцево-судинних захворюваннях. Тепер же встановлено ще одна корисна властивість цього напою – один з компонентів зеленого чаю (галат эпигаллокатехнина) корисний для людей із захворюваннями кісткового мозку. Зокрема, мова йде про мієломі та амілоїдозі. Дослідження в цій області проводила група науковців з Вашингтона.

Амілоїдоз – це патологічний процес, при якому відбувається порушення білкового обміну. При однією з форм такої недуги починається вироблення аномальних легких ланцюгів імуноглобулінів. Такі речовини можуть накопичуватися в різних органах людини – нирках, серці, печінці і так далі. Для того, щоб знайти методи усунення такої патології, фахівцям потрібно було зрозуміти, як працюють ці ланцюги. Крім цього, в ході практичних досліджень було встановлено вплив галат эпигаллокатехнина.

Так, в ході досліджень було встановлено, що саме ця речовина може робити такі ланцюги безпечними. Однак практичні роботи поки що були проведені тільки на лабораторних гризунах і вельми успішно.

Яку кількість чаю, і в якому режимі потрібно вживати хворим з даним діагнозом, поки точно сказати не можна. Але вчені працюють у даному напрямку. Крім корисного властивості цього напою, клініцистам належить з’ясувати і можливі побічні ефекти, ступінь впливу на організм при тій чи іншій формі недуги.

В цілому, навіть якщо не приймати до уваги такі нові фактори щодо зеленого напою, його помірне споживання буде корисно для кожного. Медики рекомендують вживати чай цього сорту без цукру, з додаванням свіжої м’яти і лимона. Так корисні властивості напою тільки посиляться.