Тваринні або рослинні жири? Старі дані, нові висновки

0
197

Дослідники знову звернулися до архівних даних, які розслідують відносини між рослинними оліями, зниженням рівня холестерину і серцевого ризику.

Стандартна гіпотеза кардіологічної дієти стверджує, що заради нашого серця, ми повинні замінити насичені жири ненасиченими жирами, такими як рослинні олії, багаті лінолевої кислотою.

Лінолева кислота знижує рівень холестерину і запобігає його накопичення на стінках артерій.

Отже, це запобігає пов’язані проблеми зі здоров’ям серця, і продовжує термін його повноцінного функціонування. Принаймні, це поширене переконання.

Нове дослідження, ставить під сумнів ці стандартні інтерпретації. Результати, опубліковані в The BMJ, викликали жваву дискусію.

Спочатку, дослідження продемонстрували зниження рівня холестерину в крові, коли насичені жири були замінені лінолевої кислотою. Далі, дані спостережень показали, що підвищені рівні холестерину пов’язані з ішемічною хворобою серця.

Ці два висновки продемонстрували, що підвищене споживання лінолевої кислоти дозволить знизити рівень холестерину і тим самим знизити ризик серцевих захворювань. Контрольовані випробування не відразу показали, що заміна насичених жирів лінолевої кислотою зменшує серцево-судинні захворювання.

Команда дослідників під керівництвом Крістофера Рамсдена з Північної Кароліни, спростовує цю теорію. У дослідженні, називається Міннесотський Ішемічний Експеримент (MCE), проведений 45 років тому.

Дані MCE були опубліковані в той час, але, оскільки результати не були такими, як і очікувалося, дослідники повідомили про відсутність відмінностей між групами, і доповідь був опублікований без зайвого шуму.

Згідно Рамсдену, МСЕ був найбільшим з подібних досліджень. Використовувалися учасники з психіатричних установ і будинків престарілих протягом 4,5 років. Контрольна група вживала їжу з високим вмістом насичених жирів, у той час як насичені жири експериментальної групи були замінені на кукурудзяну олію (багате лінолевої кислотою).

Зниження холестерину не призвело до покращання виживаності, а зовсім навпаки.

У членів лінолевої групи був найвищий ризик смерті. Кількість смертей від ішемічної хвороби серця було вище в групі лінолевої кислоти.

Дослідження тривають. А поки ми повинні продовжувати їсти більше риби, фруктів, овочів і цільного зерна. Уникати солі, цукру, транс-жирів і переїдання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com