Антиоксидант з грудного молока захищає від хвороби печінки

0
202

Давно відомо, що основне призначення антиоксидантів – це захищати клітини організму від будь-яких пошкоджень. Такими властивостями в тій чи іншій мірі мають овочі та фрукти. Це обумовлюється тим, що в них містяться вітамінні комплекси А і Е, а також селен і каротиноїди.

Однак вчених з університету Колорадо зацікавив специфічний антиоксидант PQQ, який міститься не тільки в рослинних продуктах, але ще в грудному молоці. Після здійснення декількох досліджень вони висунули припущення про те, що материнське молоко є джерелом поживних елементів і найбільш надійним захистом для внутрішніх органів дитини, зокрема печінки, саме завдяки наявності в ньому пирролохинолинхинона.

Автори такої наукової теорії вирішили з’ясувати, чи дійсно грудне молоко здатне попередити формування жирової хвороби цього органу, оскільки вона останнім часом є найбільш поширеним захворюванням печінки. Саме цим і обумовлюється актуальність дослідження.

Було прийнято рішення проводити випробування на дрібних гризунах, дитинчат, яких розділили на дві групи. Представникам першої давали жирні і солоні страви, а особини другий харчувалися правильно, але всі випробовувані отримували воду з домішками антиоксиданту, що міститься в грудному молоці.

Тривалість експерименту становила двадцять днів, після закінчення яких було встановлено, що у тих гризунів, які харчувалися шкідливою їжею, не було виявлено передумов до появи частинок жиру в печінці, незважаючи на те, що дитинчата щурів активно набирали вагу.

З проведеного експерименту був зроблений висновок про те, що материнське молоко в кілька разів знижує ймовірність розвитку неалкоголического жирового захворювання цього органу.