Підтримуйте гарну фізичну форму, щоб зберегти функції легень

0
254

Нове дослідження пропонує ще одну причину для того, щоб зберігати хорошу фізичну форму: це може зменшити зниження функцій легень, яке відбувається з віком.

Дослідники виявили, що люди з кращим станом серцево-легеневої системи продемонстрували менше зниження функції легенів протягом наступних 20 років.

Кардиопульмональное стан є мірою функції серця і легенів під час відпочинку і фізичної активності.

Доктор Лілліан Бенк, з Школи Медицини Північно-Західного Університету Фейнберг в Чикаго, штат Іллінойс, і колеги нещодавно представили свої висновки на Міжнародній Конференції Американського Торакального Товариства (ATS) 2016 року в Сан-Франциско, штат Каліфорнія.

Доктор Бенк зазначає, що, як ми старіємо, наші функції легень знижується, хоча темпи зниження варіюються від людини до людини.

Для їх дослідження, вчені проаналізували дані з дослідження розвитку коронарного ризику у людей до трьох десятків років (CARDIA). Аналіз включав 5 115 здорових темношкірих і світлошкірих людей у віці 18-30 років.

За 20-річний період, серцево-легенева відповідність учасників вимірювали за допомогою тесту градуювання на біговій доріжці, який був виконаний на початку дослідження і неодноразово в подальшому.

Легеневі функції – це міра того, наскільки добре легені працюють. Їх оцінювали при кожному випробуванні серцево-легеневого відповідності.

Це було зроблено шляхом вимірювання об’єму форсованого видиху у учасників за 1 секунду (ОФВ1) – кількість повітря, выдыхаемое протягом 1 секунди. Також вимірювали показник форсованої життєвої ємності легень (ФЖЕЛ) – це кількість повітря, що видихається після максимального вдиху і до повного видиху.

Вчені виявили, що учасники, які мали найбільш високі показники серцево-легеневого стану на початок дослідження, продемонстрували найменшу щорічне зниження легеневої функції протягом 20-річного періоду.

Особи, які показали найбільше зниження серцево-легеневих показників протягом 20-річного періоду показали найбільше зниження ОФВ1 та легеневої функції.

Тим не менш, учасники, які зберегли або поліпшили стан серцево-легеневої системи, продемонстрували найнижче зменшення легеневої функції за 20 років.

Хоча дослідження не може підтвердити причинно-наслідкового зв’язку між фізичною підготовкою і зниженням функції легень, дані підкреслюють важливість досягнення і підтримки хорошої фізичної форми.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com